سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۰۸:۵۰
«زیبا صدایم کن» فیلم جدید رسول صدرعاملی به‌زودی کلید می‌خورد

کار فیلم‌برداری فیلم سینمایی «زیبا صدایم کن» به کارگردانی رسول صدرعاملی به‌زودی در تهران آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا): محمدرضا کریمی‌صارمی، معاون تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با اعلام این خبر توضیح داد: این فیلم اثر مشترک کانون و بنیاد سینمایی فارابی و تهیه‌کننده اجرایی آن سیدمازیار هاشمی است.

او با بیان اینکه در نشستی با حضور حامد علامتی، مدیرعامل کانون پرورش فکری، رسول صدرعاملی، کارگردان و سیدمازیار هاشمی، تهیه‌کننده درباره تولید فیلم سینمایی «زیبا صدایم کن» گفت‌وگو شده است، این نشست را آغاز پیش‌تولید فیلم عنوان کرد و از آغاز فیلم‌برداری این اثر در آینده نزدیک در تهران خبر داد.

کریمی صارمی عنوان کرد: صدرعاملی دو سال است که روی فیلم‌نامه «زیبا صدایم کن» کار کرده است. این اثر جدیدترین تولید کانون پرورش فکری در حوزه فیلم‌سازی است و براساس اقتباس از کتاب «زیبا صدایم کن» نوشته فرهاد حسن‌زاده ساخته می‌شود.

معاون تولید کانون با بیان اینکه فیلم «زیبا صدایم کن» برای نمایش در جشنواره فیلم فجر امسال آماده می‌شود گفت: تلاش گروه سازنده این است که فیلم نوجوان‌پسند تولید کنند و باتوجه به تجربه‌ای که صدرعاملی در حوزه سینمای نوجوان دارد، امیدوارم فیلم خوب و قابل قبولی باشد.

او افزود: کانون پرورش فکری چندسالی است به اقتباس نگاه ویژه‌ای دارد؛ به همین دلیل این اثر هم برگرفته از تولیدات کانون و رمان نوجوان است.

تولی‌گری از مهم‌ترین سیاست‌های سینمایی کانون در سال ۱۴۰۳

کریمی‌صارمی بیان کرد: محل ساخت فیلم «زیبا صدایم کن» خیابان ولیعصر تهران است و جذابیت داستان این است که حوادث در یک روز اتفاق می‌افتد.

معاون تولید کانون با اشاره به اینکه در این نشست رسول صدرعاملی نکاتی درباره اهمیت خانواده مطرح کرد، ادامه داد: مدیرعامل کانون هم مواردی که برایش مهم بود از جمله توجه به بخش خانواده و نوجوان دهه هشتادی را مطرح و بر اهمیت توجه به استانداردهای فیلم‌سازی کانون در این فیلم تأکید کرد تا مخاطب بتواند با آن ارتباط برقرار کند.

معاون تولید کانون گفت: تولی‌گری از مهم‌ترین سیاست‌های کانون و بخش سینمایی آن در سال ۱۴۰۳ است و تلاش می‌کنیم از فیلم‌نامه‌های اقتباسی که در شورای عالی کانون تصویب می‌شود حمایت کنیم. تا امروز سه فیلم را در دستور کار خود دادیم تا با حمایت‌های مالی که کانون پرورش فکری انجام می‌دهد جریان جدیدی در چرخه اکران و تنوع بخشیدن به موضوع‌های سینمای ایران، سینمای کودک و به‌ویژه سینمای نوجوان ایجاد شود.

محمدرضا کریمی‌صارمی در پایان گفت: امیدواریم فیلم‌سازان کشورمان توجه ویژه‌ای بر ادبیات غنی که در کانون پرورش فکری وجود دارد، داشته باشند و سری به رمان‌های نوجوان کانون بزنند. آن‌ها می‌توانند آثاری را انتخاب کنند و به نگارش دربیاورند تا تبدیل به فیلم‌نامه شود و کانون از آن‌ها حمایت خواهد کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط