پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۳
برپایی نمایشگاه نقاشی در نیشابور/ برگزاری مسابقه خوشنویسی در خلیل‌آباد

خراسان‌رضوی - شهرستان‌های استان هنرپرور خراسان‌رضوی در اولین هفته از اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ میزبان رویدادهای فرهنگی و هنری بسیاری بودند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در مشهد،، نقش خطه زرخیر و هنرپرور خراسان در شکوفایی هنر ایرانی بر هیچ‌کس پوشیده نیست این استان هنرمندپرور همواره سهم زیادی در اشاعه‌ی فرهنگ، معماری، شعر، ادبیات، شعر، موسیقی، خط، تئاتر و … داشته است. به پشتوانه این میراث گران‌بها شهرستان‌های این استان در اولین هفته از اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ که اغلب شهرهای این استان آغشته به عطر شکوفه‌ها و خاک باران‌خورده بودند، میزبان رویدادهای فرهنگی و هنری بسیاری بودند که مروری اجمالی بر برخی از این رویدادها داشته‌ایم.

هنرمندان خراسان‌رضوی برگزیدگان جشنواره «آسمان هشتم» شدند

جشنواره سرود و آئین‌های نمایشی روستایی و عشایری رضوی «آسمان هشتم» برگزیدگانش را در گروه‌های سنی مختلف و همچنین در بخش‌های انفرادی معرفی کرد که در این میان در گروه پسران زیر ۱۵ سال، گروه سرود طپش از روستای همت آباد استان خراسان رضوی مقام اول را کسب کرد و در گروه پسران بالای ۱۵ سال نیز گروه سرود نوای موعود از روستای سالار آباد استان خراسان رضوی به مقام اول رسید. همچنین اینکه حسین صیادی از استان خراسان رضوی مربی برگزیده شد.

برپایی نمایشگاه نقاشی در نیشابور/ برگزاری مسابقه خوشنویسی در خلیل‌آبادبرپایی نمایشگاه نقاشی «بهاران در بهار» در نیشابور

در نیشابور، شهر قلمدان‌های مرصع هم هم‌زمان با اردیبهشت ماه دومین نمایشگاه انفرادی نقاشی" بهاران در بهار" که حاصل آثار صالحه همتی بانوی هنرمند نقاش است در نگارخانه پنجره نیشابور بر پا شد.

در نمایشگاه نقاشی" بهاران در بهار" ۱۵ اثر نقاشی با تکنیک آبرنگ و سبک رئالیسم و سورئال با موضوع طبیعت، چهره و طبیعت بی جان در ابعاد ۲۰×۲۰ و۳۹×۴۹ ویژه عموم علاقه‌مندان در معرض نمایش گذاشته شده است که تا شنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۳ از ساعت ۱۰:۳۰ الی ۱۳ و ۱۷ الی ۲۰ دایر است.

برپایی نمایشگاه نقاشی در نیشابور/ برگزاری مسابقه خوشنویسی در خلیل‌آبادشروع فصل جدید نمایش پاتوق فیلم کوتاه نیشابور

همچنین اینکه در این شهر فصل جدید نمایش پاتوق فیلم کوتاه نیشابورنیز آغاز به کار کرد که شامل ۱۲۰ فیلم کوتاه منتخب در ژانرهای گوناگون است که طی ۳۰ هفته به اهتمام انجمن سینمای جوان اداره فرهنگ وارشاداسلامی و معاونت پرورشی آموزش و پرورش نیشابور به نمایش در خواهد آمد.

برپایی نمایشگاه نقاشی در نیشابور/ برگزاری مسابقه خوشنویسی در خلیل‌آبادمسابقه خوشنویسی در خلیل‌آباد

در خلیل آباد کاشمر هم انجمن خوشنویسان شهرستان با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خلیل آباد یک مسابقه خوشنویسی را به مناسبت هفته معلم تدارک دیده است. موضوع این مسابقه گرامیداشت هفته معلم است و علاقه مندان تا شنبه ۸ اردیبهشت ماه فرصت دارند در این مسابقه شرکت کنند.


برپایی نمایشگاه نقاشی در نیشابور/ برگزاری مسابقه خوشنویسی در خلیل‌آباد

پاتوق فیلم در سبزوار دوره جدید خود را آغاز کرد

در دیار سربه‌داران هم پاتوق فیلم کوتاه انجمن سینمای جوان ایران (دفتر سبزوار) در آغاز به کار دوره جدید خود هر هفته یکشنبه‌ها ساعت ۱۷ در محل پردیس سینمای مهر سبزوار برگزار می شود و به تحلیل و بررسی فیلم‌ها خواهد پرداخت. ورود در این پاتوق برای علاقه مندان آزاد و رایگان است.

برپایی نمایشگاه نقاشی در نیشابور/ برگزاری مسابقه خوشنویسی در خلیل‌آباد

سرپرست جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سرخس معرفی شد

جلسه معارفه سرپرست این اداره این هفته با حضور یوسف امینی، قائم مقام مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، محسن آرین منش مسئول امورشهرستانها و حسین احمدی و سید محمد رفیعی معاونان فرماندار سرخس در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

در این جلسه از خدمات ارزنده رضا نظام‌نامی در طول تصدی ریاست این اداره تقدیر و سید حمید حسینی‌پور به عنوان سرپرست جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سرخس معارفه شد.

برپایی نمایشگاه نقاشی در نیشابور/ برگزاری مسابقه خوشنویسی در خلیل‌آباد

نشست هنرمندان موسیقی با رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی چناران

این هفته نصیری، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی چناران نیز با هنرمندان موسیقی این شهرستان در محل این اداره دیدار و گفت و گو کرد و از مشارکت، همدلی و همراهی هنرمندان موسیقی در برگزاری برنامه ها سطح شهرستان قدردانی کرد. در ادامه این نشست ضمن برنامه ریزی سالانه موسیقی در چناران در خصوص همکاری در برگزاری یادواره شهدای عشایر در خرداد ماه نیز به تبادل نظر و ارائه راهکار پرداخته شد.

برپایی نمایشگاه نقاشی در نیشابور/ برگزاری مسابقه خوشنویسی در خلیل‌آباد

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها