یکشنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۰
فراخوان ارسال مقالات و گزارش‌ها در حوزه احیای بناهای تاریخی

فصلنامه علمی تخصصی احیای بناها و بافت‌های تاریخی «وابسته به صندوق توسعه و احیا» قصد دارد مقالات و گزارش‌های ارزشمندی در حوزه احیای بناها و بافت‌های تاریخی منتشر کند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، فصلنامه علمی تخصصی احیای بناها و بافت‌های تاریخی «وابسته به صندوق توسعه و احیا» در نظر دارد برای انتشار شماره ششم این فصلنامه، مقالات و گزارش‌های ارزشمند در حوزه احیای بناها و بافت‌های تاریخی را منتشر کند.

به همین منظور از عموم علاقمندان و فعالان در حوزه‌های فوق دعوت می‌شود مقالات علمی، پژوهشی و گزارش‌های مرتبط با حوزه مباحث مختلف مرمت و به ویژه احیا را به دبیرخانه این فصلنامه علمی تخصصی احیای بناها و بافت‌های تاریخی ارسال کنند.

محورهای اصلی ارسال مطالب برای انتشار در نشریه عبارتند از آسیب‌شناسی بناها و بافت‌های احیا شده، شیوه‌های مداخله در مرمت و احیای گونه‌های مختلف بنا، بررسی تجارب و نمونه‌های احیا شده مطرح جهانی و ایرانی، بررسی تجارب و الگوها و نمونه‌های موفق طرح های گردشگری و بهره برداری، بررسی فرصت‌ها و چالش‌های حقوقی حوزه احیای آثار و بافت‌های تاریخی و اقتصاد احیای از کلیه وجوه.

شیوه نامه نگارش مقالات:

مقالات با موضوع فصلنامه و احیای بناهای تاریخی و توسعه صنایع دستی و فرش دستبافت تناسب کامل داشته باشد.
مطالب در نرم افزار ورد با ویرایش ادبی تهیه شود.
کلیه تصاویر، جداول، نمودارها، نقشه‌ها و هرگونه اسناد فنی با کیفیت مطلوب و وضوح بالا به صورت فایل‌های جداگانه ارائه شوند.
حجم مطالب ارائه شده (بین ۳۰۰۰ تا ۶۰۰۰ کلمه)

مهلت ارسال مقالات تا تاریخ ۱۰/۰۲/ ۱۴۰۳ است.
ارسال مطالب از طریق ایمیل ذیل امکان پذیر است:
journal.ehya@gmail.com

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها