شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۶
کاربران کتابخانه‌های عمومی ۴۷۰۰ ساعت به طرح «بهار در بهار» اختصاص دادند

براساس گزارش سامانه مجازی، طی سی روز، بیش از ۴۶۹۰ ساعت از سوی کاربران کتابخانه‌های عمومی به طرح بهار در بهار اختصاص یافت.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، همزمان با شروع ماه مبارک رمضان دومین دوره طرح سراسری «بهار در بهار» به همراه اولین دوره مسابقات حفظ قرآن کریم برگزار شد. این طرح به مدت ۳۰ روز به‌صورت حضوری در ۳۱ استان کشور و به‌صورت مجازی در فضای مجازی در دو بخش استانی و ملی برگزار شد. بخش استانی طرح «بهار در بهار» شامل سه بخش اصلی تلاوت مجلسی توسط قاریان ممتاز بومی استان، توضیح و تفسیر آیات قرائت شده توسط دبیر محفل قرآن و عترت استان و در نهایت سخنرانی مدیرکل استان درباره آموزه‌های نهج البلاغه بود.

طی این مدت بسیاری از استان‌ها با خلاقیت و ابتکار این برنامه را در امامزاده‌ها و اماکن مقدسه اجرا کردند تا فضای معنوی برنامه و میزان استقبال از آن افزایش چشمگیری پیدا کند. بخش ملی برنامه نیز با اجرای هادی ربیعی، فعال قرآنی و دبیر شورای قرآن و عترت نهاد و ارائه نکات اخلاقی و آموزه‌های قرآنی شروع می‌شد و با معرفی کتاب توسط رضا محمدی چابکی، عضو هیئت علمی دانشگاه، و توضیحات تکمیلی درباره آن به پایان می‌رسید. در طول برنامه استان‌هایی مانند کردستان، یزد، گلستان، مازندران، همدان، آذربایجان غربی و ایلام همزمان به برگزاری مرحله دوم و نگارش ترجمه طرح سراسری «کتابت قرآن کریم» پرداختند.

علاوه بر اجرای این طرح، محافل انس با قرآن کریم در طول ماه مبارک رمضان در کتابخانه‌های عمومی برگزار شد. در جریان اجرای طرح بهار در بهار، از جزء آن روز پرسشی مطرح می‌شد که شرکت‌کنندگان می‌توانستند پاسخ را تا ظهر روز بعد ارسال کنند؛ سپس به قید قرعه هر روز به ۵ نفر جایزه نقدی تعلق می‌گرفت. در آخر برنامه نیز به پنج نفری که بیشترین حضور و فعالیت را در طول طرح داشتند، جوایز نقدی اهدا شد. طی اجرای این طرح ۲۰۳۷ حساب کاربری در فضای اسکای روم به‌صورت مجازی و افراد زیادی نیز به‌صورت حضوری در محافل استان‌ها از این برنامه استفاده کردند که به‌طور متوسط روزانه ۳۵۰ نفر در این برنامه حضور داشتند.

در پایان برنامه‌های این محافل از بین نفراتی که در اکثر برنامه‌ها حضور فعال داشتند، قرعه‌کشی انجام شد و از ۵ نفر با اهدای جوایز ۱۰ میلیون ریالی تقدیر خواهد شد. سمیرا کرمی از استان اصفهان، کویسان درویشی از استان کردستان، لیلا جلوه‌گر از استان فارس، فاطمه الزهرا ندیری از استان اردبیل و حجت الله امینی تکاب از استان آذربایجان شرقی در این بخش معرفی شدند. گزارش سامانه مجازی حاکی از اختصاص بیش از ۴۶۹۰ ساعت از سوی کاربران به این برنامه بوده است. طی برگزاری این طرح به قید قرعه از ۱۵۰ نفر از شرکت‌کنندگان در مسابقه روزانه با اهدای جایزه ۳ میلیون ریالی تقدیر شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها