سه‌شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۰
ضرورت تشکیل بانک اطلاعات مفاخر لرستان

لرستان - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: با توجه به‌ضرورت آشنایی نسل جوان با مفاخر استان، لازم است بانک اطلاعات مفاخر لرستان تشکیل شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خرم‌آباد، اعظم روانشاد روز سه‌شنبه در نشست برنامه‌ریزی و ساماندهی امور انجمن مفاخر و مشاهیر لرستان گفت: برنامه‌های فرهنگی و هنری با محوریت بزرگان موسیقی، شعر و ادب نه تنها به احیای جنبه‌های مختلف هنر می‌انجامد؛ بلکه بر مشارکت و همت بیشتر جوانان در فعالیت‌های هنری تاثیر می‌گذارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان بر ضرورت حفظ مواریث فرهنگی، تاکید کرد و افزود: حمایت از مفاخر فرهنگی، هنری، نخبگان، پیشکسوتان و ارتقای جایگاه و منزلت انسانی ضروری است.

روانشاد با اشاره به نقش‌آفرینی کم‌رنگ این انجمن در سال‌های گذشته، گفت: باید تلاش کنیم مفاخر فرهنگی استان بیش از پیش به جامعه شناسانده شوند تا پیوند هویتی نسل جدید با گذشته خویش استوارتر شود.

ضرورت تشکیل بانک اطلاعات مفاخر لرستان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با تأکید بر ضرورت تشکیل و راه‌اندازی بانک اطلاعات مفاخر استان، گفت: این بانک اطلاعاتی باید در اسرع وقت تشکیل شود و لازم است که همه مفاخر استان در این بانک اطلاعاتی در قالب یک طرح پژوهشی و مصوبه انجمن آثار مشاهیر و مفاخر فرهنگی استان در دستور کار قرار بگیرد.

وی به از سرگیری فعالیت نشریه یافته در استان اشاره کرد و افزود: برگزاری نشست‌های هفتگی مفاخر و نشست‌های نخبگانی مفاخر استان در دستور کار این انجمن قرار گرفته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان به برگزاری یادواره پدر خوشنویسی خرم‌آباد زنده‌یاد «محمدصادق سیف» طی هفته آینده در خرم‌آباد اشاره کرد و افزود: برگزاری بزرگداشت «درویش‌رضا منظمی» و بزرگداشت عالم ربانی «سیدشکرالله طاهری» در سه ماهه نخست سال جاری از سوی انجمن مفاخر لرستان نیز انجام خواهد شد.

روانشاد گفت: نکوداشت مقام علمی مفاخر و مشاهیر لرستات در حوزه‌های مختلف قرآنی، فرهنگی، هنری به‌مناسبت‌های ملی و مذهبی و سالروز ولادت این بزرگان، در دستور کار دستگاه فرهنگ و هنر لرستان قرار دارد.

وی به اجرای طرح «هفت بحر هنر» با هدف پاسداشت و تکریم از مقام شامخ هنرمندان نامدار و برجسته عرصه فرهنگ و هنر لرستان اشاره کرد و افزود: این طرح به زودی با همکاری صندوق اعتباری هنر در استان اجرایی خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها