شنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۱:۱۷
اعتبارات عمرانی زیرساخت‌های فرهنگی در سال‌جاری باید کامل تخصیص یابد

آذربایجان‌غربی-معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: کتابخانه‌های عمومی اهمیت زیادی در جامعه امروز دارند و امیدواریم امسال اعتبارات عمرانی زیرساخت‌های فرهنگی در سال‌جاری به‌صورت کامل تخصیص یابد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در ارومیه، رضا ابراهیمی، شنبه، در جلسه بررسی و جمع بندی روند اجرایی پروژه‌های مصوب سفرهای شهرستانی استاندار آذربایجان‌غربی در حوزه کتابخانه‌های عمومی گفت: کتابخانه‌های عمومی اهمیت زیادی در جامعه امروز دارند و امیدواریم امسال اعتبارات عمرانی زیرساخت‌های فرهنگی در سال‌جاری به‌صورت کامل تخصیص یابد.

خدیجه معصومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی نیز در این نشست ضمن ارائه گزارشی از روند اجرایی مصوبات سفر افزود: با عضویت اداره کل کتابخانه‌های عمومی در کارگروه سفرهای شهرستانی استاندار، ۲۳ مصوبه در ۱۲ سفر برای کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌های ارومیه، میاندوآب، تکاب، بوکان، ماکو، اشنویه، سردشت، خوی، مهاباد، پلدشت، شوط و چایپاره با اعتبار بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان مصوب شده است.

وی افزود: با اجرایی شدن این مصوبات حدود ۸ هزار متر مربع به فضای کتابخانه‌ای در استان افزوده می‌شود که منجر به ارتقای سرانه فضای کتابخانه‌های عمومی در استان آذربایجان‌غربی می شود.

معصومی اضافه کرد: با اقدامات انجام شده و همکاری فرمانداری‌ها، شهرداریها، راه و شهرسازی و سایر ارگان‌های دست اندرکار، از مجموع ۱۶پ روژه احداثی، مطالعات و روند اجرایی ۸ پروژه توسط دستگاه مجری آغاز شده و در صورت تخصیص کامل اعتبار، به اتمام و بهره بردار خواهد رسید.

وی ضمن قدردانی از معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان جهت تخصیص اعتبار ۵۰ میلیارد ریالی برای بازسازی کتابخانه ابن سینای شهرستان سردشت، تصریح کرد: جهت تکمیل پروژه های نیمه تمام علامه دهخدای شهرستان میاندوآب با پیشرفت ۹۵ درصدی و نلاس شهرستان سردشت با پیشرفت ۴۰ درصدی نیازمند تخصیص کامل اعتبار هستیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی با تاکید بر لزوم توجه به ابنیه فرهنگی خواستار تخصیص اعتبار مناسب برای تخریب و بازسازی ساختمان قدیمی کتابخانه علامه طباطبایی ارومیه شد.

رضا ابراهیمی، معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر اهمیت کتابخانه های عمومی، در خصوص تخصیص کامل اعتبارات عمرانی زیرساخت های فرهنگی در سال جاری این دستگاه قول مساعد داد.

یاسر رهبردین، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی نیز با اشاره به حائز اهمیت بودن نقش فرهنگی و آموزشی کتابخانه‌های عمومی در کنار مدارس، افزود: برای حل مسائل زیرساختی این حوزه، در سال جدید تخصیص اعتبار مورد نیاز در اولویت قرار گرفته و تا حصول نتیجه پیگیری خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها