پنجشنبه ۱۶ فروردین ۱۴۰۳ - ۲۲:۳۰
اجرای برنامه‌های هفته هنر انقلاب در استان با محوریت غزه و فلسطین

لرستان - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان از اجرای برنامه‌های هفته هنر انقلاب در این استان با محوریت غزه و فلسطین خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در ازنا اعظم روانشاد شامگاه پنج‌شنبه در ضیافت اندیشه اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآنی و مساجد شهرستان ازنا ضمن ابراز خرسندی از حضور در این جمع بیان کرد: شهرستان ازنا دارای مشاهیر و مفاخر بزرگی است که در دانش، فرهنگ و ادب زبانزد است.

رسالت هنرمندان روایت مظلومیت مردم غزه و فلسطین است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان ضمن اشاره به وقایع اخیر در فلسطین اشغالی، به رسالت هنرمندان در انتقال، ثبت و روشنگری جنایات رژیم صهیونیستی اشاره و عنوان کرد: این روزها شاهد ظلم و قساوت عجیب و کم سابقه‌ای در تاریخ از سوی رژیم صهیونیستی علیه ملت مظلوم فلسطین هستیم؛ امروز رسالت آگاهی‌بخشی و ایفای تکلیف بر دوش تمام اشخاصی است که خداوند به آنها استعداد، توانایی و ذوق هنری عنایت کرده است.

رسالت هنرمندان دفاع از حق و آگاهی‌بخشی است

روانشاد با بیان اینکه رسالت هنرمندان و رسانه‌ها دفاع از حق و آگاهی‌بخشی و تنویر افکار عمومی نسبت اتفاقات و وقایع است، اظهار کرد: هیچ انسان با انصاف و دارای وجدان بیداری در جهان نیست که جنایات رژیم غاصب صهیونیستی علیه ملت مظلوم فلسطین را محکوم نکند؛ و جنایت و کشتار صهیونیست‌ها را هنرمندان باید با تولید آثار فاخر خود این حقیقت و ظلم علیه مردم مظلوم غزه را تبیین کنند.

غزه و فلسطین محوریت برنامه‌های هفته هنر انقلاب در لرستان

روانشاد در بخش دیگری در صحبت‌های خود ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهید آوینی گفت: با توجه به اینکه در آستانه هفته هنر انقلاب قرار داریم برنامه‌های امسال با محوریت غزه و فلسطین برگزار خواهند شد.

هنر انقلابی توجه ویژه‌ای بر امیدبخشی، عدالت‌جویی و روشنگری دارد

وی با بیان این‌که هنر انقلابی اوج مراتب هنری و بر تمام جنبه‌های فردی و اجتماعی انسان‌ها موثر است، گفت: هنر انقلابی با حفظ آرمان‌های انقلاب اسلامی، توجه ویژه‌ای بر امیدبخشی، عدالت‌جویی و روشنگری دارد.

هنر انقلابی فقط محدود به مناسبت‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نیست

روانشاد با بیان این‌که هنر انقلابی فقط محدود به مناسبت‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نیست، تأکید کرد: با شرایط امروز جامعه بشری به این‌گونه هنر که به مباحث امنیت ملی، فرهنگ ایثار و شهادت و شهدای مدافع حرم، می‌پردازد، بیشتر نیاز دارد و با توجه به بحران‌هایی که در منطقه وجود دارد، باید این بحران‌ها را باید با هنر انقلاب تبدیل به فرصتی کنیم و هنرمند با خلق اثری تاثیرگذار، به روشنگری جامعه کمک کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن محکوم کردن حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در سوریه از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه برای شرکت پرشور در راهپیمایی روز قدس دعوت کرد.

به گزارش ایبنا، در شب‌های ماه مبارک رمضان و با همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان و جبهه فرهنگی انقلاب، کانون فرهنگی هنری مساجد، در ضیافتی با عنوان اندیشه، اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه، پیشکسوتان و فعالان قرآنی و مساجد شهرستان‌های لرستان با مدیر کل فرهنگ و ارشاد لرستان دیدار صمیمی دارند و به بیان دغدغه‌های خود می‌پردازند، تا کنون هفت ضیافت در شهرستان‌های مختلف استان برگزار شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها