دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۰
با انواع قفسه‌بندی فروشگاه زنجیره‌ای و هایپرمارکت آشنا شوید

در این نوشتار تلاش کرده‌ایم که شما را با بهترین قفسه بندی‌های فروشگاه زنجیره‌ای و هایپرمارکت آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ یکی از انواع فروشگاه‌هایی که در آن طیف وسیعی از اجناس فروخته می‌شود، فروشگاه‌های زنجیره‌ای هستند. به همین دلیل، چیدمان و انتخاب بهترین قفسه بندی فروشگاه زنجیره ای اقدامی مهم است تا بتواند همه کالاها را به‌خوبی در خود جای دهد. به این ترتیب، هم مشتریان به محصولات موردنظر دسترسی راحت‌تری دارند، هم نظم و ترتیب به‌خوبی در آن رعایت شده و هم کالاها تا خریداری شدن، در سلامت کامل نگهداری می‌شوند. در این نوشتار تلاش کرده‌ایم که شما را با بهترین قفسه بندی‌های فروشگاه زنجیره‌ای و هایپرمارکت آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

استفاده از قفسه هایپرمارکت

یکی از اصلی‌ترین انواع قفسه فروشگاهی که تقریباً استفاده از آن در همه فروشگاه‌های زنجیره‌ای و سوپرمارکت‌ها رواج دارد، قفسه هایپرمارکت است. شاید بپرسید که قفسه هایپری چیست؟ این نوع از قفسه‌ها طیف وسیعی از انواع قفسه را شامل می‌شوند و می‌توانند محصولات بسیاری را در خود جای بدهند. نکته مهم در این نوع قفسه‌ها، هم دوامی است که دارند و هم تنوع محصولات با ابعادی است که در آن جای می‌گیرند. دسترسی مشتریان به کالا آسان است و می‌توانند از میان چندین نوع کالا مناسب‌ترین را برگزینند. بسیاری از قفسه‌های هایپرمارکتی از نوع قفسه فلزی هستند.

استفاده از قفسه فروشگاهی

قفسه‌های فروشگاهی درواقع همان قفسه‌های سوپرمارکتی هستند، با این تفاوت که نمونه‌های فروشگاهی بزرگ‌تر و مقاوم‌ترند و می‌توانند وزن بیشتری را تحمل کنند. نوع اتصالات این قفسه‌ها برخلاف نمونه‌های سوپرمارکتی پیچ و مهره‌ای نیست و با روش خاص دیگری سرهم‌بندی می‌شوند تا در صورت نیاز صاحبان کسب و کارها بتوانند به سادگی تغییر دکوراسیون یا تغییر مکان دهند. با این حال، این نمونه از قفسه فروشگاهی می‌تواند تنوع بسیاری در زمینه متریال مورد استفاده، نوع ایستادن، یک طرفه یا دو طرفه بودن و… را شامل شود.

استفاده از قفسه دیواری

فروشگاه‌های زنجیره‌ای اغلب فضای بسیار بزرگی دارند. با این حال به دلیل تنوع محصولات، لازم است تا از هر بخشی بهترین استفاده را داشته باشند. در این میان، قفسه دیواری یکی از بهترین گزینه‌ها است که هم می‌تواند فضای کمی اشغال کند و هم محصولات بسیاری را در خود ذخیره سازد. این قفسه‌ها از یک سمت به دیوار متصل می‌شوند و به همین دلیل می‌توانند گزینه مناسبی برای محصولات سنگین یا کالاهایی باشند که لازم است به‌خوبی از آن‌ها مراقبت شود. همچنین اغلب از نوع فلزی هستند و دسترسی به آن‌ها یک طرفه است. باوجود این، گذاشتن، برداشتن کالا برای صاحبان فروشگاه و بررسی محصول برای مشتری را تسهیل می‌کنند. این قفسه‌ها در بسیاری از موارد از نوع پیچ و مهره‌ای هستند و اغلب جنس آن‌ها از فلز است.

استفاده از قفسه های خودایستا یک طرفه

قفسه‌های خودایستا برخلاف نمونه‌های فلزی دیگر، نیاز به تکیه‌گاه ندارند و با اینکه مرسوم نیست؛ اما در صورت نیاز می‌توانید از آن‌ها به عنوان قفسه وسط فروشگاهی نیز بهره ببرید. در این نوع از قفسه‌ها تنها یک سمت باز بوده و دسترسی از سمت دیگر امکان‌پذیر نیست. به همین دلیل به آن یک طرفه می‌گویند. این قفسه‌ها دارای پایه‌های محکمی هستند که کمک می‌کند بدون نیاز به تکیه‌گاه در جای خود مستقر شوند و به این سبب است که نام خودایستا دارند. با این حال، بسته به متریال مورد استفاده و ابعاد قفسه‌ها می‌توانید انواع کالاها را بر روی آن‌ها قرار دهید.

با انواع قفسه‌بندی فروشگاه زنجیره‌ای و هایپرمارکت آشنا شوید

استفاده از قفسه فلزی

قفسه‌ها می‌توانند از متریال مختلفی تولید شوند. یکی از پرکاربردترین نوع قفسه‌ها، قفسه‌های فلزی هستند که تنوع بسیاری در طراحی دارند و ویژگی اصلی آن‌ها این است که می‌توانند وزن بسیاری را تحمل کنند. این قفسه‌ها در اغلب موارد از انواع پیچ و مهره‌ای محسوب می‌شوند؛ اما بسته به نیاز شما می‌توانند از نمونه‌های دیواری، خود ایستا یا هر نوع دیگری باشند. با این حال این قفسه‌ها برای فروشگاه‌های زنجیره‌ای که ممکن است محصولاتی با اوزان مختلف را به فروش برسانند یکی از محبوب‌ترین‌ها محسوب می‌شوند، عمر آن‌ها بسیار زیاد است و در صورت نیاز می‌توانید آن‌ها را بشویید

استفاده از قفسه پیچ و مهره ای

اتصالات قفسه‌ها یکی دیگر از راه‌های طبقه‌بندی و نامگذاری آن‌ها است. برخی از قفسه‌ها بنابه ماهیتی که دارند لازم است تا در کارخانه به یکدیگر متصل شوند؛ اما بهترین گزینه برای فروشگاه‌های زنجیره‌ای، قفسه بندی پیچ و مهره‌ای یا قفسه طوسی است. ویژگی این قفسه در آن است که می‌توانید ابعاد قفسه‌ها را تغییر داده و متناسب با کالا تنظیم کنید. ارتفاع و عمق دهانه را سفارش دهید و هر زمان نیاز بود آن را باز یا بسته کرده و تغییرات لازم را اعمال کنید. این قفسه‌ها فلزی هستند و جزو ارزانترین قفسه برای مغازه محسوب می‌شوند. همچنین باز و بسته کردنشان چندان دشواری ندارند؛ اما کاربردشان برای محصولات سنگین در فروشگاه‌ها بسیار است.

استفاده از استند حبوبات

یکی از جدیدترین قفسه فروشگاهی که توانسته نظر بسیاری از صاحبان فروشگاه‌های بزرگ و کوچک را به خود جلب کند، استندهای حبوبات است. این استندها از بانکه‌های شیشه‌ای تشکیل شده که می‌توانید حبوبات را در آن بریزید. ویژگی اصلی این استندها آن است که هم به‌خوبی محصول فله را به مشتریان نمایش می‌دهند و از نظر زیبایی‌شناختی نیز جلوه بسیاری برای آنان به همراه دارد و هم مانع از ورود رطوبت به درون شیشه شده و محصولات آسیبی نمی‌بینند. در ضمن، دارای قسمتی هستند که باعث می‌شود حبوبات به سادگی درون کیسه موردنظر ریخته شوند و برداشت از آن اصلاً سخت نیست.

استفاده از استند نان

این روزها که افراد دیگر وقت فراوانی برای ایستادن در صف‌های نان ندارند، بسیاری از تولیدکنندگان، نان‌های تولید شده و بسته‌بندی شده خود را در فروشگاه‌ها به مردم عرضه می‌کنند. بسته‌های نان وزن چندانی ندارند؛ اما لازم است در محلی قرار بگیرند تا مقابل چشم مشتری باشند. استندهای نان اغلب از سه طبقه شیب‌دار تشکیل شده‌اند که کمک می‌کنند نان‌ها به تفکیکِ خشک یا تازه بودن و نوع نان طبقه‌بندی شده و قابلیت دید داشته باشند. اغلب از فلز نیستند و هم خود استند وزن کمی دارد، هم تحمل بسته با وزن‌های زیاد را ندارد. یک طرفه و خود ایستا بودن نیز از جمله دیگر ویژگی‌های این محصولات است.

استفاده از قفسه دوبل چند منظوره

قفسه‌های دوبل از آن جهت به این نام شناخته می‌شوند که دارای پایه‌های دوبلی هستند که استقامت این نوع قفسه‌ها را افزایش می‌دهد. این قفسه‌های دوطرفه خودایستا یکی از انواع قفسه‌های جدیدی هستند که وزن سبک تا نیمه سنگین را تحمل کرده و در وسط فروشگاه قرار می‌گیرد. می‌توانید انواع محصولات مورد نظر خود را بر روی آن قرار دهید و هیچ محدودیتی در مورد محصول ندارد. یکی از پرکاربردترین قفسه‌هایی که در فروشگاه‌ها می‌تواند برای نمایش محصولات به شما کمک کند همین نوع قفسه‌ها هستند.

استند شکلات در قفسه بندی فروشگاه زنجیره ای

استندهای شکلات را شاید بارها در فروشگاه‌های مختلف دیده باشید. این قفسه‌ها که اغلب فلزی نیستند، خودایستا و یک طرفه بوده و محصولات با وزن کم را تحمل می‌کنند. تنوع طراحی در این محصولات بالا است. برخی به صورت آبشاری طراحی می‌شوند و به این ترتیب گنجایش هر طبقه از بالا به پایین، کم به زیاد است. در هر صورت، یکی از ویژگی‌های این قفسه‌ها بالا بردن زیبایی و جلب توجه مشتریان است. در ضمن به نوعی طراحی شده‌اند که همه ویژگی‌هایی که بر روی بسته‌بندی چاپ شده دیده شود.

قفسه مخصوص آجیل و خشکبار

اگر آجیل و خشکبار می‌فروشید، باید به هر طریقی می‌توانید مشتریان را به این سمت جلب کنید و یکی از راه‌ها استفاده از این قفسه‌ها برای زیباتر نشان دادن محصول است. این قفسه‌ها بسته به نیاز شما می‌توانند اشکال مختلفی داشته باشند. گاه از نظر ظاهر شبیه به استند حبوبات هستند؛ اما بهترین نمونه‌ها متشکل از باکس‌های شیشه‌ای هستند که در یک استند به یکدیگر متصل شده‌اند. در هر باکس می‌توانید محصول متفاوتی را قرار دهید تا مشتری بتواند به تفکیک، کالای مورد نظر خود را انتخاب کرده و حتی اگر نیاز بود یک یا دو نمونه از آن را برای امتحان میل کند. بسته به تعداد و تنوع محصول می‌توانید شکل، طرح، رنگ و تعداد باکس‌ها را سفارش دهید و به این ترتیب فروشگاه خود را مجهز کنید.

استند سبدی در فروشگاه زنجیره ای

استندِ سبدی درواقع چندین سبد هستند که به کمک یک پایه آماده شده‌اند تا برخی محصولات را در فروشگاه شما برای مشتریان به نمایش درآورند. اغلب در این استندها بسته‌هایی قرار می‌گیرند که وزن کمی دارند. بسته‌بندی خوراکی و تنقلات مخصوص کودکان از جمله مواردی است که مناسب این استندها هستند. خود این استندهای خود ایستا نیز وزن کمی دارند و شما می‌توانید هر زمان نیاز بود محل آنان را تغییر دهید.

با انواع قفسه‌بندی فروشگاه زنجیره‌ای و هایپرمارکت آشنا شوید

استند چوبی در قفسه بندی فروشگاه زنجیره ای

استندهای چوبی یکی دیگر از قفسه‌های فروشگاهی هستند که بر اساس متریال و مواد اولیه مورد استفاده دسته‌بندی شده‌اند. این قفسه‌ها قابلیت شستشو ندارند؛ اما استقامت و تحمل وزن آن‌ها نسبت به برخی از مواردی که ذکر شد بسیار بهتر و مناسب‌تر است. می‌توانید آنها را در هر شکلی سفارش دهید و مطمئن باشید که می‌توانند از لحاظ بصری، زیبایی شناختی بسیاری را برای فروشگاه شما به همراه بیاورند. حتی برای استقامت بیشتر می‌توانید ترکیب چوب و فلز را سفارش دهید تا از عمر مفید آن‌ها مطمئن شوید.

استند کیکی فروشگاهی

دنیای استندها هرروز پیشرفت کرده و زیبایی را با خود برای محل کسب شما به همراه دارد. استندهای کیکی یکی از محصولات زیبایی هستند که از چند دایره با ابعاد و قطرهای متفاوت تشکیل شده‌اند و از کوچک به بزرگ بر روی یک پایه سوارند. این استند الهام گرفته از شکل کیک‌های چندطبقه در دنیای واقعی است و به همین دلیل، به استند کیکی معروف است. می‌توانید محصولات لوکس و گران خود را برای زیبایی بیشتر و جلب توجه مشتری بر روی آن قرار دهید. ارتفاع آن متفاوت است و حتی می‌توانید آن را در وسط فروشگاه قرار دهید. هر طبقه قابلیت چرخیدن دارد و به مشتری اجازه می‌دهد همه محصولات یک طبقه را بیشتر بررسی کند.

استند چیپس و پفک

فلزی، پلاستیکی و پلی کربنات از جمله متریال‌هایی هستند که این استندها با آن تولید می‌شوند. به همین دلیل می‌توانید محصولاتی با وزن‌های متفاوت را در آنها به نمایش بگذارید. نمونه‌های ارزان‌تر را اغلب در قسمت ورودی فروشگاه قرار می‌دهند و باعث می‌شود حتی اگر فردی قصد خرید نداشته باشد با دیدن محصولات روی آن برای ورود به فروشگاه ترغیب شود. خودایستا و یک طرفه بودن از ویژگی‌های آنها است.

رگال آویز در فروشگاه زنجیره ای

فروشگاه‌های زنجیره‌ای گاه محصولاتی از قبیل لباس یا جوراب را نیز برای فروش عرضه می‌کنند. برای نمایش این محصولات اغلب نیاز به رگالی دارید تا بتوانید به بهترین شکل آن‌ها را در فروشگاه خود عرضه کنید. رگال‌ها باعث می‌شوند تا این کالاها آسیب ندیده، چروک نشوند و مشتری بتواند همه زوایا را به خوبی بررسی کند.

کاربرد سبد چند کاره چرخ دار در فروشگاه

فروشگاه‌های زنجیره‌ای هم مساحت بسیاری دارند و هم کالاهای متنوعی عرضه می‌کنند. به همین دلیل، خریداران گاه زمان بسیاری را در این محیط سپری کرده و برخی مواقع محصولات متعدی انتخاب می‌کنند. در هر صورت نیاز به سبدهایی در این فروشگاه‌ها احساس می‌شود که به خریداران کمک کند کالاهای خود را به سهولت و بدون خستگی یا حمل سخت با دست به سمت قسمت صندوق برده و با فراغ بال بتوانند از تمام محصولات دیدن کنند. داشتن چرخ به خریداران کمک می‌کند تا وزن سبد و محصولات را تحمل نکنند. از طرفی، این سبدها چندمنظوره هستند، هم کالاهای متنوعی را در خود جای می‌دهند و هم بخشی برای نشستن فرزندان دارند تا اگر خسته شدند موجب نشوند که خریدار وقت کمتری در فروشگاه سپری کند.

استفاده از قفسه شیشه ای

برخی محصولات فقط به‌عنوان نمونه در بخشی از فروشگاه قرار می‌گیرند. این محصولات حساس هستند و لمس و بررسی آنان ممکن است موجب آسیب به آن‌ها شود. در نتیجه از یک قفسه تمام شیشه‌ای استفاده می‌شود تا مشتری بتواند طرح و رنگ را انتخاب کرده و از همه زوایا آن را بررسی کند. در این موارد، فروشندگان پس از انتخاب مشتری، جنس موردنظر را تحویل می‌دهند. ظروف چینی یا لوازم خانگی حساس و گران از این جمله هستند.

قفسه های میانی برای کالاهای پرفروش یا تخفیف دار

چگونه مشتریان را از وجود کالاهای تخفیف‌دار فروشگاه خود مطلع می‌کنید؟ یکی از بهترین راه‌ها این است که قفسه‌ای را درست در میانه فروشگاه خود قرار دهید و محصولات را بر روی آن به نمایش بگذارید. اگر فروشگاه شما وسعت کافی دارد، محصولات مشابه باتخفیف را بر روی یک قسمت قرار دهید.

دسته بندی کالا بر اساس نوع محصولات در هایپرمارکت

بهترین راه برای جلب مشتریان این است که نظم و ترتیب را به خوبی رعایت کنید تا آن‌ها بدانند برای خرید هر محصول به کدام قسمت باید مراجعه کنند. دسته بندی کالا بر اساس طبقه‌بندی‌های متفاوت می‌تواند شما را در این راه کمک کند؛ اما بهترین اقدام، دسته‌بندی بر اساس نوع محصول است. به این ترتیب، خریداران باتوجه به اینکه کالای موردنظر آنان از کدام دسته و نوع است می‌توانند به سادگی و سهولت آن را پیدا کرده و وقت خود را صرف بررسی کالاهای دیگری کنند.

قفسه بندی انباری هایپرمارکت

باوجود همه مواردی که گفته شد؛ اما هنوز جا برای معرفی سه قفسه بندی بسیار مفید و کاربردی دیگر نیز وجود دارد که شاید عدم آشنایی با آنان برای شما اشتباه بزرگی باشد. این سه قفسه بندی برای هایپرمارکت را فراموش نکنید:

قفسه بندی پانل راک

قفسه بندی پانل راک ابعاد متنوعی دارد و همین مسئله می‌تواند به شما کمک کند تا آن را در ابعاد مورد نیاز برای قرار دادن محصولات سنگین در فروشگاه خود استفاده کنید. طبقات آن را با سرعت می‌توانید سرهم‌بندی کنید و البته بهترین نوع از قفسه‌های فلزی و پیچ و مهره‌ای است که هم در انبار و هم در فروشگاه کاربرد بسیاری دارد.

نیم طبقه مزنین

پیش ساخته بودن، عدم نیاز به سرهم‌بندی کردن، تعداد طبقات کم با ارتفاع قابل تنظیم و فاصله زیاد بین دو ستون برای قرار دادن کالاهایی با طول بالا، از جمله مزایایی است که این قفسه فلزی یک طرفه خود ایستا برای شما به همراه دارد. می‌توانید ابعاد مورد نظر خود را سفارش دهید و به این ترتیب بهره‌وری کالا را چندین برابر کنید.

باکس پالت

البته از این محصول برای انبار و نگهداری یا جابه‌حا کردن محصولات بسیار حساس نیز می‌توانید استفاده کنید؛ اما بنابه تنوعی که در جنس تولیدی دارد هم می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای نمایش برخی محصولات یا جابه‌جایی کالا در فروشگاه باشد.

سفارش انواع قفسه های فروشگاه زنجیره ای از فضاسازان

چیدمان در فروشگاه‌های زنجیره‌ای بسیار مهم و حیاتی است و اگر نتوانید به خوبی از پس این امور برآیید ممکن است مشتریان خود را از دست بدهید. برای خرید قفسه بندی فروشگاه‌های زنجیره‌ای بهترین کار، مشورت با متخصصان این امر است. تولیدکنندگان مجموعه فضاسازان، هم به شما در این امر مشاوره می‌دهند و هم محصول مورد نظرتان را با بهترین کیفیت در اختیارتان قرار خواهند داد.

شرکت فضاسازان امین با بیش از ۳۰ سال سابقه در زمینۀ مشاوره، طراحی، تولید و اجرای قفسه بندی و تجهیزات انبار و با بهره‌گیری از فناوری روز و ماشین‌آلات پیشرفته، انواع قفسه‌های فروشگاهی و تجهیزات انبار را تولید و به بازار عرضه می‌کند. در صورتی که هرگونه سؤالی دارید به سایت www.fazasazanamin.com مراجعه کنید یا با کارشناسان ما با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۷۴۸۹۳۰ تماس بگیرید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

تازه‌ها