شنبه ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۰۷:۵۹
ناشران لرستان در سال ۱۴۰۲ چند عنوان کتاب منتشر کردند؟

لرستان - براساس آمار خانه کتاب و ادبیات ایران ناشران لرستانی ۳۹۵ عنوان کتاب را در سال ۱۴۰۲ با شمارگان ۲۵۶ هزار و ۳۵۰ نسخه روانه بازار نشر کردند.

‌به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خرم‌آباد، براساس گزارش آماری موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، ناشران لرستان از تاریخ ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ تا ۱۴۰۲/۱۲/۲۵ با موضوعات مختلف ۳۹۵ عنوان کتاب را منتشر کرده‌اند که از این تعداد به ترتیب موضوع ادبیات با ۱۱۸، تاریخ و جغرافیا ۵۶ و علوم اجتماعی با ۴۷ بیشترین عناوین چاپ شده را به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین علوم عملی با ۳۹، کودک و نوجوان ۳۱ و دین با ۲۴ عنوان رده‌های بعدی این جدول را به خود اختصاص داده‌اند.

موضوعات علوم طبیعی و ریاضیات، زبان و کلیات به ترتیب با ۱۱، ۱۰ و ۵ عنوان کم‌ترین تعداد عناوین منتشر شده کتاب در سال ۱۴۰۲ در لرستان بوده‌اند.

از ۳۹۵ عنوان کتاب منتشر شده در سال ۱۴۰۲ در لرستان ۳۶۱ عنوان تالیفی و ۳۴ عنوان ترجمه بوده است که از این تعداد نیز ۳۶۹ عنوان چاپ اول و ۲۶ عنوان کتاب تجدید چاپ شده است که بیشترین این تجدید چاپ با ۷ عنوان، گروه کودک و نوجوان، سپس گروه ادبیات با ۶ عنوان و گروه زبان با ۵ عنوان رده‌های بعدی را به خود اختصاص داده‌اند.

شمارگان کتاب‌های منتشر شده لرستان ۲۵۶ هزار و ۳۵۰ نسخه است که بیشترین شمارگان مربوط به موضوع ادبیات با ۶۷ هزار و ۷۰۰ نسخه و کم‌ترین در موضوع کلیات با سه هزار و ۸۰۰ نسخه است.

بیشترین میانگین قیمت نیز در گروه علوم طبیعی و ریاضیات با یک میلیون و ۵۶۵ هزار و ۲۱۷ ریال و کم‌ترین میانگین قیمت به گروه دین با ۶۶۷ هزار و ۴۱۵ اختصاص یافته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها