پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۰
دهمین نمایشگاه قرآن و عترت استان البرز افتتاح شد

البرز - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز از برپایی دهمین دوره نمایشگاه قرآن و عترت استان البرز همزمان با ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کرج، دهمین دوره از نمایشگاه قرآن و عترت استان البرز همزمان با ماه مبارک رمضان در سالن نمایشگاه‌های فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آغاز به کار کرده است.

سعید جابری انصاری عصر چهارشنبه در حاشیه برگزاری دهمین دوره نمایشگاه قرآن و عترت در جمع خبرنگاران گفت: برپایی نمایشگاه قرآن و عترت یک فرصت ارزنده به منظور جریان سازی فرهنگ قرآنی در جامعه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز با اشاره به اهمیت و نقش سیاست گذاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در امر ترویج فرهنگ قرآنی، بیان کرد: یکی از راهبردهای قابل تأمل در امر ترویج فرهنگ قرآنی، برپایی نمایشگاه است چرا که به نوبه خود می تواند بستری برای توجه بخشی و جریان دهی تلقی شود.

وی با بیان این مطلب که این نمایشگاه به مدت پنج روز (۲۲ الی ۲۶ اسفند ماه) میزبان عموم مردم از ساعت ۱۸ تا ۲۲ است، توضیح داد: غرفه های متنوعی با موضوع قرآن و عترت آماده شده است تا به این واسطه هم افزایی لازم میان متولیان قرآنی در جریان تولیدات فرهنگی با رویکرد قرآنی احیاء شود.

جابری انصاری ادامه داد: معارف عمیق قرآنی و اهمیت تبیین جایگاه آن در عرصه اجتماعی ایجاب می کند نسبت به فرصت های اثرگذار فرهنگی توجه ویژه ای شود به ویژه مساجد که در این امر پیشتاز هستند.

وی برپایی غرفه کانون های فرهنگی هنری مساجد را یکی از امتیازهای این دوره از نمایشگاه خواند و گفت: اجرای طرح هر مسجد یک پایگاه قرآنی از جمله طرح های معرفتی و فرهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد است که انتظار می رود با برپایی این نمایشگاه، تبیین هرچه بهتر طرح های قرآنی این نهاد انجام شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز با دعوت از عموم مردم برای بازدید از این نمایشگاه گفت: جمع های قرآنی همواره جریانی هدفمند، پویا و اثرگذار هستند و انتظار می‌رود در روند برپایی این نمایشگاه قدمی در مسیر بصیرت افزایی و ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه برداشته باشیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها