سه‌شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۰
کتاب«نقاشان کرمانشاه» رونمایی شد

کرمانشاه- طی مراسمی با حضور جمعی از هنرمندان و شعرای کرمانشاه کتاب«نقاشان کرمانشاه» رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کرمانشاه، طی مراسمی با حضور شعرا، هنرمندان و اهل ادب در استان کرمانشاه کتاب «نقاشان کرمانشاه» نوشته مریم ودودیان با هدف معرفی و شناساندن نقاشان کرمانشاهی رونمایی شد.

در این مراسم حامد دمیاد عصر سه شنبه در مراسم رونمایی از این کتاب که در سالن جلسات تالار وحدت کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: حوزه فرهنگ و هنر حوزه اثر گذاری است که در استان با وجود مفاخر ارزشمند همیشه نسبت به این افراد شاخص و مفاخر افتخار می‌کنیم.

وی یکی از چالش‌های اساسی جامعه را نشر و تبلیغ اساسی گفتمان‌ها دانست و افزود: به دلیل اینکه توانستیم اندیشه‌ها، فضایل اخلاقی و ارزش‌های جامعه را در راستای ظرفیت‌های رسانه‌ای خوب استفاده کنیم در بسیاری از مواقع به حاشیه رفته‌اند.

سرپرست معاونت امور فرهنگی و رسانه‌ای در ارشاد اسلامی کرمانشاه تصریح کرد: هنر به عنوان یک ارزش، یک حرفه و یک علاقه‌مندی در بین جوانان بسیاری از مواقع بسیاری از مواقع به دلیل اینکه نتوانستیم خوب تبلیغ و تشریح کنیم و یا مفاخر این حوزه را خوب تکریم کنیم آنطور که مطلوب در جامعه است طرفدار پیدا نکرده است.

تمام ابراز هنری باید برای رشد ادب، فضائل اخلاقی و گفتمان ناب بکار گرفته شود

دمیاد با تاکید بر لزوم اهمیت بیشتر به جامعه هنری در استان کرمانشاه، خاطر نشان کرد: امروز اگر جستجو و تحقیقی داشته باشیم می‌بینیم که بسیاری از جوانان از فضای کتاب، شعر، ادب، اندیشه هنر دور شدند یا اگر به دنبال هنری هستند هنر ناب و فاخر را نتوانستیم به آنها معرفی کنیم.

وی ادامه داد: تمام ابزارهایی که ما در حوزه هنر اختیار داریم از جمله ابزار خوش‌نویسی، چاپ، شعر و… همگی باید در خدمت رشد هنر و ادب و فضائل اخلاقی، تبلیغ و ترویج گفتمان‌های ناب در جامعه است.

سرپرست معاونت امور فرهنگی و رسانه‌ای کرمانشاه تکریم مفاخر و حمایت از هنرمندان را از اقدامات مهم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و گفت: در همین راستا تکریم نویسندگان کتاب‌هایی همچون «نقاشان کرمانشاه» اثر مریم ودودی به عنوان یک اثر شایسته باید مورد تکریم و حمایت قرار گیرد چرا که این کتاب در تاریخ کرمانشاه ثبت خواهد شد.

دمیاد در ادامه به اقداماتی اثر گذار در راستای آسیب شناسی‌های حوزه فرهنگ و هنر اشاره و عنوان کرد: بسیاری از جوانان امکان بروز و ظهور در این عرصه‌ها را نداشته که اکنون در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در تلاش هستیم برای ورود جوانانی که تمایل به مشارکت دارند مقدمات لازم به ویژه در مدارس و دانشگاه‌ها فراهم آید و این امر مستلزم همراهی مفاخر و بزرگان این استان است.

وی در پایان تاکید کرد: امیدواریم که با ایجاد زمینه برای خلق آثار ارزشمند در استان کرمانشاه به هویت بخشی در حوزه هنری کرمانشاه کمک شود.

در پایان این مراسم پس از سخنرانی چند تن از مفاخر شعر و ادب در استان کرمانشاه از کتاب «نقاشان کرمانشاه» نوشته مریم ودودیان که در چهار سر فصل و معرفی ۱۵۰ نقاش کرمانشاهی گرداوری شده رونمایی انجام شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها