شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۷
انجمن علمی فلسفه اسلامی حوزه علمیه قم آغاز به کار می‌کند

قم - پیرو صدور مجوز تاسیس انجمن فلسفه‌ اسلامی حوزه، از سوی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه، نخستین مجمع عمومی این انجمن برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، آیت‌الله علی اکبر رشاد، رئیس شورای حوزه های علمیه استان تهران و نماینده هیئت موسس انجمن علمی فلسفه اسلامی گفت: دانش‌هایی به عنوان علوم عقلی شناخته شده‌اند که فلسفه اسلامی یکی از مهمترین آنها است. فلسفه اسلامی میراث گران بهایی است که محصول خرد خیل عظیمی از اندیشمندان مسلمان در طول تاریخ است که همواره به عنوان ابزاری برای دفاع از عقاید ناب اسلامی در برابر ملحدان مورد استفاده ایشان بوده است. با توجه به این میراث کهن و ضرورت مطالعات و پژوهش‌های عقلی، انجمن علمی فلسفه اسلامی با همکاری عده‌ای از اندیشمندان آغاز به کار کرد.

آیت‌الله رشاد تصریح کرد: بر اساس تدابیر اتخاذ شده از سوی هیات مؤسس انجمن فلسفه اسلامی و پیرو صدور مجوز تاسیس انجمن فلسفه اسلامی حوزه، از سوی مرکز مدیریّت حوزه‌های علمیه این انجمن رسماً آغاز به کار خواهد کرد.

وی افزود: در همین راستا، با برگزاری مجمع عمومی انجمن علمی فلسفه حوزه علمیه قم اعضای پیوسته انجمن، نامزدهای تایید شده از سوی هیات موسس را برای مدت دو سال به عنوان هیات مدیره انتخاب می‌کنند.

به گزارش ایبنا؛ آیت‌الله علی اکبر رشاد، محمدباقر تحریری، سید یدالله یزدان پناه، احمد بهشتی، حسن معلمی، عبدالحسین خسروپناه، علی شیروانی هرندی، یارعلی کرد فیروزجائی، محمد عرب صالحی، رضا اکبریان و عسگر دیرباز، از اعضای هیات موسس انجمن علمی فلسفه اسلامی هستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها