دوشنبه ۱۸ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۳
شب «صمد موحد» برگزار می‌شود

شب «صمد موحد» به مناسبت انتشار کتاب «در صحبت پیران» تألیف زنده‌یاد صمد موحد برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، هفتصد و بیست و چهارمین شب از شب‌های مجله بخارا به نقد و بررسی کتاب «در صحبت پیران» (حوزه عرفانی تبریز) تالیف زنده‌یاد دکتر صمد موحد که از سوی نشر کارنامه منتشر شد، اختصاص دارد. این مراسم شنبه ۲۳ دی ماه ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

در این مراسم که با حضور محمدعلی موحد برگزار می‌شود، نصرالله پورجوادی، حسین معصومی همدانی، مریم مشرف، مسعود جعفری جزی و سعید کریمی سخنرانی می‌کنند.

صمد موحد (٢ خرداد ۱۳۱۵ ۲۷ آبان ۱۴۰۲) نویسنده، پژوهشگر فلسفه و عرفان و مصحح آثار عرفانی و ادبی بود. او از شاگردان محمود هومن در دانش‌سرای عالی بود و سال‌ها به‌عنوان استاد فلسفه و عرفان در دانشگاه‌های مختلف، از جمله دانشگاه خوارزمی و دیگر دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی به تدریس پرداخت.

از جمله آثار مهم موحد می‌توان به کتاب‌های: «در صحبت پیران: حوزه عرفانی تبریز از ابراهیم جوینانی تا محمود شبستری»، «کوی طریقت: حالات و کلمات و تحقیقات شیخ صفی‌الدین اردبیلی»، «عارفی با دو چهره: سیری در احوال و آثار محمود شبستری»، «شیخ محمود شبستری: سراینده گلشن راز»، «سرچشمه‌های حکمت اشراق: نگاهی به منابع فکری شیخ اشراق شهاب‌الدین سهروردی» و تصحیح، توضیح و تحلیل آثاری چون «رساله در مناقب خداوندگار» (نوشته فریدون احمد سپهسالار)، «فصوص‌الحکم»، «مجموعه آثار شیخ محمود شبستری: گلشن راز، سعادت‌نامه، حق‌الیقین، مرآت‌المحققین و مراتب العارفین»، «تحفه‌العالم و ذیل‌التحفه» (نوشتۀ میرعبداللطیف شوشتری) و چندین کتاب دیگر اشاره کرد.

علاقه‌مندان به حضور در هفتصد و بیست و چهارمین شب از شب‌های مجله بخارا که به نقد و بررسی کتاب «در صحبت پیران» (حوزه عرفانی تبریز) تالیف زنده‌یاد دکتر صمد موحد که از سوی نشر کارنامه منتشر شد، می‌توانند شنبه ۲۳ دی ماه ۱۴۰۲ ساعت ۱۷ به نشانی خیابان استاد نجات‌الهی (ویلا)، چهارراه ورشو، تالار فردوسی مراجعه کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها