شنبه ۲ دی ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۷
«محمد مصدق: سرگذشت سیاسی» شرح سرسختی‌ او در راه آرمان‌هایش

این کتاب سرگذشت سیاسی دکتر محمد مصدق به همراه برخی جزئیات زندگی خصوصی اوست. نویسنده همچنین اشاراتی به برخی سیاستمداران منطقه خاورمیانه دارد تا اهمیت سیاسی مصدق را در میان نیروهای نوظهور در جهان سوم روشن سازد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «دکتر محمد مصدق: سرگذشت سیاسی» تالیف فرهاد دیبا با ترجمه شیرین کریمی از سوی نشر نی به بازار کتاب آمد.

این کتاب سرگذشت سیاسی دکتر محمد مصدق به همراه برخی جزئیات زندگی خصوصی اوست. مصدق با جدا شدن از پیشینه اجتماعی خود به رهبر جنبش استقلال‌خواهی در کشوری به ظاهر مستقل تبدیل شد. گرچه نفت نقش اساسی در زندگینامه سیاسی مصدق ایفا نمی‌کرد، او در جایگاه پیشاهنگ یک «انقلاب نفتی» به عرصه آمد؛ انقلابی که قرار بود دو دهه پس از برکناری او از قدرت به سرانجام برسد.

نویسنده همچنین اشاراتی به برخی سیاستمداران منطقه خاورمیانه دارد تا اهمیت سیاسی مصدق را در میان نیروهای نوظهور در جهان سوم روشن سازد. مصدق به نسل رهبران ناسیونالیستی تعلق داشت که تحت تاثیر مشروطه‌گرایی غربی بودند. کتاب «محمد مصدق: سرگذشت سیاسی» شرح سرسختی او در راه آرمان‌هایش و شرح ترتیب رویدادهای سیاسی است که در طول پنجاه سال بی‌امان او را به سوی مقام نخست‌وزیری ایران سوق داد و جایگاهش را در تاریخ سیاسی این کشور تثبیت کرد.

کتاب «دکتر محمد مصدق: سرگذشت سیاسی» تالیف فرهاد دیبا با ترجمه شیرین کریمی با ۳۰۲ صفحه و بهای ۲۶۰ هزار تومان از سوی نشر نی به بازار کتاب آمد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط