شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۳
آداب و عادت‌های نویسندگان نامدار روس در «ما چگونه می‌نویسیم»

«ما چگونه می‌نویسیم» به قلم الکساندر یتایف و پاول کروسانوف با ترجمه‌ای از سید حسین طباطبایی به چاپ رسید.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، این اثر با الگوگرفتن از کتاب «ما چگونه می‌نویسیم» که در سال ۱۹۳۰ در سن‌پترزبورگ به چاپ رسید و نویسندگان درخشانی در آن به شانزده سوال ناشر پاسخ داده بودند، تهیه و تنظیم شده است. اما این بار گردآورندگان بدون طرح سوالاتی خاص و با آزاد گذاشتن دست نویسندگان، به سراغ ۳۶ تن از نویسندگان معروف و در قید حیات روسیه رفتند و مجموعه‌ای با عنوان فرعی «روایت نویسندگان معاصر روسیه از زندگی، زمانه و ادبیات» با همان نام اصلی «ما چگونه می‌نویسیم» در سال ۲۰۱۸ منتشر کردند.

در این اثر مهم‌ترین مسائل، دغدغه‌ها و دیدگاه‌های نویسندگان معروف امروز روسیه طرح شده است.

نویسندگان حاضر در این کتاب همگی از سرآمدان عرصه ادبیات منظوم و منثور روسی و اکثر آنها از برگزیدگان جوایز مهم و معتبر ادبی روسیه از جمله «کتاب بزرگ»، «بوکر روسی»، «یاسنایا پالیانا» و «آندری بِلی» هستند.

«ما چگونه می‌نویسیم» علاوه بر روسیه‌پژوهان، به آن دسته از کسانی که به طور حرفه‌ای به ادبیات و به‌ویژه داستان‌نویسی مشغولند با به تصویر کشیدن مراحل مختلف شکل‌گیری اثر خلاق ادبی از نگاه نویسندگان مختلف روس، دانستنی‌های جالبی را هدیه می‌دهد. ضمن اینکه عادات و شیوه‌های نوشتن نویسندگان را با بیانی جذاب شرح داده شده است.

سوره مهر اخیراً «ما چگونه می‌نویسیم» را در ۵۷۰ صفحه و با قیمت ۳۴۵ هزار تومان عرضه کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها