یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۵
نهادینه شدن قرآن زمینه ساز انسان سازی است

خراسان شمالی- استاندار خراسان شمالی گفت: تمام زوایای قرآن کریم باید در ابعاد مختلف مدیریتی، اقتصادی، اجتماعی و ...زندگی انسان به کار گرفته شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در بجنورد، محمدرضا حسین نژاد، ظهر یکشنبه در آیین پایانی بخش نغمات دینی در چهل‌وششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم، با اشاره به اینکه زندگی که با قرآن انس گرفته باشد، باید از تمام مزایای قرآن برخوردار شود، اظهارداشت: انس گرفتن با قرآن یعنی نفوذ تمام ویژگی‌های قرآن در انسان و اگر خانواده‌ها به این باور برسند که قران به عنوان یک کتاب هدایتی در تمامی زمینه‌ها هم چون مدیریتی، خانوادگی، نظامی و علم و دانش جنبه هدایتی دارد که برای درک آن نیازمند تکرار هستند، از آن مکرر بهره خواهند گرفت.

وی نهادینه شدن قرآن را موجب انسان سازی دانست و گفت: نهادینه شدن الله اکبر در وجود انسان‌ها بیانگر این است که از هیچ قدرتی نخواهیم ترسید.

وی ادامه داد: اگر امروز می‌بینیم جمهوری اسلامی در مقابل تمامی قدرت‌های پوشالی ایستادگی کرده و به عنوان قطب اسلامی مطرح است، نشات گرفته از رهبری است که کلام قرآن در وجودشان نهادینه شده است.

نهادینه شدن قرآن زمینه ساز انسان سازی است

رئیس ستاد برگزاری چهل و ششمین مسابقات سراسری قران کریم در خراسان شمالی، با بیان اینکه در واقعه ۱۱ سپتامبر تمامی کشورها خود را در مقابل آمریکا باختند اما مقام معظم رهبری با شجاعت دینی خطاب به آمریکا اشاره کرد چه کاره این دنیا هستی که می‌گویی یا با ما یا برما، تصریح کرد: این صلابت نشات گرفته از قرآن است.

حسین نژاد ادامه داد: تمامی افرادی که با قرآن انس گرفتند اخلاق قرانی در تمامی ابعاد زندگیشان ساری و جاری است.

وی با ابراز خرسندی از برگزاری این رویداد اظهار امیدواری کرد: حضور قاریان در خراسان شمالی آغازی باشد برای ترغیب فعالان قرانی و مردمی که بسیار عاشقانه در این رویداد و محافل قرآنی حضور پیدا کردند و نور قرآن در دل های ما برای همیشه روشن بماند.

حجت الاسلام آسوده دبیر ستاد برگزاری چهل و ششمین مسابقات سراسری قرآن کریم در خراسان شمالی و مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان نیز در آیین پایانی بخش نغمات این دوره از مسابقات، ضمن تقدیر از همراهی مسئولان استانی و کشوری برای برگزاری این رویداد، به حضور قاریان بین المللی و کشوری به مدت ۱۰ روز رقابت متسابقین در خراسان شمالی اشاره کرد و برگزاری محافل انس با قرآن کریم با حضور قاریان برجسته را اقدامی ارزشمند در دل این رویداد عنوان کرد.

وی اظهار امیدواری کرد: با همت مسئولان کشوری و استانی و پشتیبانی آن‌ها در طول برگزاری این رویداد میزبان خوبی برای عاشقان و دوستداران قرآن باشیم و در کنار هم برای رسیدن به قله نهایی قرآن تلاش کنیم.

به گزارش ایبنا، چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم که از نهم ماه جاری در شهر بجنورد آغاز شده است، امروز با معرفی برترین های بخش نغمات دینی در محل سالن اجتماعات مجتمع اقامتی داریوش به کار خود پایان داد و راه یافتگان به بخش آوایی از فردا رقابت خود را آغاز خواهند کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط