سه‌شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۴
آموزش «زبان فارسی» از مقدماتی تا پیشرفته در مدرسه تفلیس

زبان فارسی در سطوح مقدماتی، میانی و پیشرفته در مدرسه شماره یک تفلیس آموزش داده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در راستای نظارت و ارزیابی از کلاس‌های آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان در گرجستان در سال تحصیلی جاری، احمدعلی مهری‌اردستانی، رایزن فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی در تفلیس به همراه هاجر حمیدی، رئیس گروه تشکیلات و بهبود فرایندهای سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ضمن حضور در کلاس آموزشی مدرسه شماره یک تفلیس، از نزدیک با فارسی‌آموزان و معلم مدرسه دیدار و گفت‌وگو کردند.

مهری‌اردستانی در این دیدار ضمن تشکر از تلاش‌های معلم زبان فارسی خطاب به فارسی‌آموزان گفت: بسیار خرسندم از اینکه زبان شیوای فارسی را به عنوان زبان دوم برای یادگیری انتخاب کرده‌اید و حضور شما در این کلاس نشان از علاقه‌مندی به زبان فارسی و فرهنگ و هنر ایران است.

رایزن فرهنگی ایران در تفلیس افزود: آمادگی داریم با همکاری بنیاد سعدی همچون گذشته درخصوص تامین و تجهیز کلاس به کتاب و نرم‌افزارهای آموزشی و کمک آموزشی که توسط بنیاد سعدی تهیه و چاپ شده برای فراگیری هرچه بهتر زبان فارسی در این مدرسه کمک و همکاری کنیم.

در بخشی از این دیدار، تعدادی از دانش‌آموزان، حروف الفبایی را که در طی دو ماه گذشته فراگرفته بودند تکرار و تمرین کردند و سرود ملی ایران را به زبان شیوای فارسی به صورت جمعی اجرا کردند. مدرسه شماره یک تفلیس در سال تحصیلی جاری ۲۳ فارسی‌آموز در دوره‌های مقدماتی، میانی و پیشرفته دارد که در حال افزایش است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها