سه‌شنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۸
مجموعه نشست‌های نمایشگاه بایسنغر در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود

کتابخانه و موزه ملی ملک، مجموعه نشست‌های نمایشگاه بایسنغر را به مناسبت برپایی نمایشگاه «کارگاه بایسنغر» در ماه‌های آبان و آذر ۱۴۰۲ برگزار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، نشست یکم هم‌زمان با آیین گشایش این نمایشگاه در روز سه‌شنبه۳۰ آبان ۱۴۰۲ از ساعت ۱۵ برپا می‌شود. ابوالعلا سودآور و دکتر شیوا میهن در این نشست سخن می‌گویند. نشست دوم سه‌شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ از ساعت ۱۵ با سخنرانی مجید فداییان و نایب شیرازی و نشست سوم سه‌شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ از ساعت ۱۵ با سخنرانی نوشاد رکنی و کیانوش معتقدی میزبان دوستداران فرهنگ و هنر خواهد بود.

این نشست‌ها در ساختمان کتابخانه و موزه ملی ملک به نشانی تهران، میدان امام خمینی، سردر باغ ملی، خیابان ملل متحد (میدان مشق) در کنار نمایشگاه «کارگاه بایسنغر» برگزار می‌شود.

نمایشگاه «کارگاه بایسنغر»، منتخب آثار مرتبط با بایسنغر میرزای تیموری را دربرمی‌گیرد. این نمایشگاه از روز سه‌شنبه ۳۰ آبان تا روز پنج‌شنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۲ در بزرگ‌ترین موقوفه فرهنگی ایران میزبان دوستداران تاریخ و هنر درخشان این سرزمین در دوران تیموری خواهد بود. بازدیدکنندگان در این نمایشگاه به گونه مجازی به کارگاه پرآوازه بایسنغر میرزا، امیرزاده تیموری خواهند رفت؛ کارگاهی که شاهکارهای بزرگ هنر ایران در آن روزگار همچون قرآن بایسنغری و شاهنامه بایسنغری در آن‌جا آفریده شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها