پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۷
جشن فارغ التحصیلی ۸۰ شاهنامه خوانِ کوچک در کرمانشاه برگزار شد

کرمانشاه- در سومین روز از هفته کتاب و کتابخوانی جشن فارغ التحصیلی ۸۰ شاهنامه خوانِ کوچک در کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کرمانشاه، بعد از ظهر پنج‌شنبه همزمان با سومین روز از هفته کتاب و کتابخوانی جشن پایان دوره اول شاهنامه خوانی فارغ التحصیلی ۸۰ شاهنامه خوان رده سنی کودکان و نوجوانان در استان کرمانشاه برگزار شد.

در این مراسم مهدی عبدالمالکی، معاون آموزش و کارآفرینی سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه به آغاز فعالیت دپارتمان «ادب و سخنوری» معاونت آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه اشاره و اظهار کرد: این گروه‌ها از ۶ ماه پیش در جهاد دانشگاهی آموزش‌های مرتبط با بخش‌های مختلف شاهنامه را فرا گرفتند و پس از اجرای هنر خود گواهینامه دریافت کردند.

وی افزود: آموزش شاهنامه، شاهنامه پژوهی، فن بیان و سخنوری، داستان نویسی، آموزش و خوانش خلاقانه شعر و داستان کودک از جمله دپارتمان «ادب و سخنوری» معاونت آموزشی سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه است که در رده های سنی کودک، نوجوان و بزرگسال ارائه می‌شود.

معاون آموزش و کارآفرینی سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه با بیان اینکه هم اکنون ۲۰۰ نفر در حوزه‌های مختلف شاهنامه در جهاد دانشگاهی کرمانشاه در حال آموزش هستند، تصریح کرد: علاقمندان می توانند با مراجعه به یکی از شعب معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی شهر کرمانشاه مراجعه کرده و پس از پایان دوره خود به فارغ التحصیلان این رشته گواهی بین المللی شاهنامه خوانی اعطا می شود.

عبدالمالکی با بیان اینکه اعصای گواهی به شاهنامه خوانان برای اولین بار در کشور در کرمانشاه تدوین شده است، ادامه داد: با توجه به اهمیت و ارزش کتاب شاهنامه نمی‌توان آن را تنها یک کتاب دانست بلکه شاهنامه مانند کتابخانه‌ای با موضوعات متفاوت است که برای کودکان آثار و پیامدهای خوبی به همراه خواهد داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها