چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۱
برنامه رادیویی «کتاب فرهنگ» دیدنی شد

برنامه رادیویی «کتاب فرهنگ» با محوریت شعار هفته کتاب «آینده خواندنی است» ز طریق پایگاه اطلاع‌رسانی «ایران‌صدا» و رادیو فرهنگ به شکل تصویری پخش می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، منصوره کردی، مدیر گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ با اعلام این خبر گفت: سی‌ویکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از سه‌شنبه‌(۲۳ آبان‌ماه) با شعار «آینده خواندنی است» آغاز می‌شود. براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده هر روز از این هفته به اسمی نامگذاری شده و برنامه «‌کتاب فرهنگ» نیز طبق محور این نامگذاری، برنامه‌های هفته کتاب را همراهی می‌کند.

وی افزود: هرروز از این هفته یکی از تهیه‌کنندگان گروه تاریخ و اندیشه تدارک برنامه «کتاب فرهنگ» را برعهده دارند، فاطمه محمدیان‌فر، امیرحسین محمودی، یلدا احتشامی و معصومه سادات علوی‌نکو، تهیه‌کنندگانی هستند که در کنار گوینده، کارشناس مجری، گزارشگر و هماهنگی برنامه ویژه هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران را تهیه کرده و در کنار توجه به موضوع کودک و نوجوان به موضوع عدالت فرهنگی و روانشناسی و تاریخ نیز توجه می‌کنند.

مدیر گروه تاریخ و اندیشه رادیو فرهنگ توضیح داد: یکی از ماموریت‌های رادیو فرهنگ، تولید محتوا، حمایت، ترغیب و ترویج فعالیت‌های رسانه‌ای موفق در زمینه کتاب و هر فعالیت رسانه‌ای است که بتواند به نحوی در خدمت کتاب، کتابخوانی و صنعت نشر کشور باشد؛ بنابراین در «کتاب فرهنگ» اطلاع‌رسانی از فعالیت‌ها و همراهی با سی‌ویکمین دوره هفته کتاب از اولویت‌های برنامه‌سازی قرار گرفته است.

کردی با اشاره به دیگر برنامه‌های اختصاصی در هفته کتاب ادامه داد: هر روز از هفته کتاب یکی از خبرنگاران کتاب، اخبار روز را برای شنوندگان رادیو فرهنگ، اطلاع‌رسانی می‌کند؛ همچنین با توجه به برگزاری «جشن پایتخت کتاب» در هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در شهر منتخب و به صورت مردمی و «جشنواره کتاب روستا» در این برنامه به‌طور ویژه به این موضوع پرداخته می‌شود.

سی‌ویکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی با نگاه به تجربیات ۳۰ دوره گذشته و نگاهی به ۲۴ آبان‌ماه، روز «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» که بهانه برگزاری این هفته و بهانه به صدرآوری خبرهای حوزه کتاب و کتابخوانی در کشور شده از ۲۳ تا ۳۰ آبان‌ماه برگزار می‌شود و رادیو فرهنگ برنامه‌ریزی کرده که برنامه «کتاب فرهنگ» را به طور ویژه از استودیو ۱۷ معاونت صدا از طریق موج اف ام، ردیف ۱۰۶ مگاهرتز و ای ام ۵۸۵ کیلوهرتز پخش کند، این برنامه از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی «ایرانصدا» و رادیو فرهنگ به شکل تصویری پخش می‌شود.

سال ۱۳۷۲ خورشیدی ۲۴ آبان به‌عنوان روز کتاب و کتابخوانی تعیین شد. در سال‌های گذشته هفته پایانی آبان‌ماه، هفته کتاب نام‌گذاری شده است، نخستین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در روزهای چهارم تا دهم دی ماه سال ۱۳۷۲ با پیام رهبر فرزانه انقلاب اسلامی برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها