دوشنبه ۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۳
«آموزش و مشاوره پیش از ازدواج؛ مفاهیم، دیدگاه‌ها و کاربست در عمل» منتشر شد

اصفهان - انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی کتاب «آموزش و مشاوره پیش از ازدواج؛ مفاهیم، دیدگاه‌ها و کاربست در عمل» را به قلم مریم السادات فاتحی‌زاده، رئیس دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه اصفهان، منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در اصفهان، رئیس کتابخانه، نشر و اطلاع‌رسانی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: کتاب «آموزش و مشاوره پیش از ازدواج؛ مفاهیم، دیدگاه‌ها و کاربست در عمل» نوشته دکتر مریم السادات فاتحی‌زاده، رئیس دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه اصفهان، توسط انتشارات این دفتر منتشر شد و در دسترس عموم علاقه‌مندان قرار گرفت.

احمد خیری اظهار داشت: نویسندگان در این کتاب درصددند با تشریح مفصل هریک از گام‌های اساسی لازم برای ازدواج از سویی و همچنین تشریح جزء‌به‌جزء مؤلفه‌های کلیدی موجود در این گام‌ها از سوی دیگر، به مشاوران ازدواج و خانواده در این زمینه کمک کنند تا ضمن داشتن جلسات مشاوره‌ای منسجم و مبتنی بر پشتوانۀ نظری، به‌صورت کاربردی نیز با مصداق‌های تأمل‌برانگیز و نیازمند بررسی در جلسات مشاورۀ پیش از ازدواج آشنا شوند.

وی افزود: این کتاب در بین تمامی منابع مختلف، اولین مجموعه‌ای است که در پرتو کلامی رسا و با مصداق‌های عملی تجربه‌شده با نام مستعار در پایان هر مبحث به ارائۀ جامع و کامل هر آنچه برای مشاورۀ اصولی پیش از ازدواج نیاز است، می‌پردازد.

رئیس کتابخانه، نشر و اطلاع‌رسانی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با بیان اینکه این کتاب در چهار جلد منتشر شده است، اظهار داشت: جلد اول اختصاص به آمادگی‌های پیش از ازدواج، جلد دوم درباره تناسب‌های جسمی و روان‌شناختی، جلد سوم مشاورۀ کاربردی پیش از ازدواج را تشریح می‌کند و جلد چهارم آموزش و سنجش کمی و کیفی در مشاورۀ پیش از ازدواج را ترسیم خواهد کرد.

چاپ نخست کتاب چهارجلدی «آموزش و مشاوره پیش از ازدواج؛ مفاهیم، دیدگاه‌ها و کاربست در عمل» در ۱۸۴۰ صفحه با شمارگان ۵۰۰ نسخه به بهای ۷۳۵ هزار تومان از سوی انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان راهی بازار نشر شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها