دوشنبه ۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۴
«ساریه» دشت آزادگان روستای دوستدار کتاب شد

خوزستان-مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از برگزیده شدن روستای ساریه دشت آزادگان در نهمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب، خبر داد.

مجید منادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در اهواز، بیان کرد: از بین تعداد ۲۷۱ روستاهای شرکت کننده در جشنواره، خرسندیم که روستای استان خوزستان در مرتبه برگزیده جشنواره روستاها و عشایر قرار گرفت. و از این تعداد ۲۲۰ روستا به مرحله داوری راه یافت و ۴۰ روستا به مرحله نهایی و در نهایت ۱۵ روستا برگزیده شدند.

منادی با بیان اینکه جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب فرصت مغتنمی برای شناسایی و کشف ظرفیت‌ های روستاها در زمینه ترویج کتابخوانی است، اظهار کرد: با توجه به آسیب نوجوانان و جوانان در برابر تهاجم فرهنگی در چنین موقعیتی مسئولیت دستگاه‌های فرهنگی بیش از گذشته احساس می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه جامعه امروز نیاز بیشتر به پالایش‌های دینی و فرهنگی دارد، اظهار کرد: آسیب اصلی جوانان فاصله‌گرفتن از موضوعات دینی و فرهنگی است و هرچند این فاصله ریشه‌ای نیست و اصالت مردم، اصالت شیعی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به تأکید دولت مردمی که توجه به روستاها است، عنوان کرد: هشتمین دوره جشنواره روستاها و عشایر با دوره‌های گذشته این تفاوت را داشت که جشنواره برای اولین بار در ده روستای برگزیده کشوری برگزار شد و امسال نیز به حول قوه الهی با تمرکز و جامعیت بیشتر و مشارکت دستگاه‌های فرهنگی استان، جشنواره نهم در روستای برگزیده ساریه اجرا می‌شود.

یادآوری می‌شود: روستای ساریه از توابع بخش مرکزی شهرستان دشت آزادگان است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها