یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۸
از کمدی تا درام و تراژدی، در صحنه تئاتر چه‌ می‌گذرد؟

در روزهای اخیر تئاترهای اقتباسی بر روی صحنه‌ در حال اجرا هستند. هر یک از آن‌ها با داستانی متفاوت و روایتی خاص، رنگ و لعابی نو به هنر نمایش می‌دهند. در این گزارش به سه تئاتر اقتباسی پرداخته‌ایم و بازیگران و داستان آن‌ها را معرفی کرده‌ایم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ در روزهای اخیر تئاترهای اقتباسی بسیاری بر صحنه‌های تهران در حال اجرا هستند. هر یک از آن‌ها با داستانی متفاوت و روایتی خاص، رنگ و لعابی نو به هنر نمایش می‌دهند. در این گزارش به سه تئاتر اقتباسی پرداخته‌ایم و بازیگران و داستان آن‌ها را معرفی کرده‌ایم.

دزدی که آشنا در آمد
فروش بلیت نمایش «همه دزدها که دزد نیستند» آغاز شده است. این نمایش به نویسندگی داریو فو و کارگردانی محمد ‌مهدی ‌بایرامی بر اساس نمایشنامه دزد اشتباهی ساخته شده است.

در خلاصه این نمایش آمده:
«معاون شهردار به همراه همسرش وارد خانه می‌شود از قضا یک دزد در خانه‌اش است. سوءتفاهم رو که نمی‌شه توضیح داد.»

محمدمبین ‌محمدی، عسل ‌بابائی، سهراب ‌نبی ‌زاده، ملیکا ‌توفیقی، حدیث ‌نجات، آروین ‌رحیمیان ‌نصر ‌آبادی و امیرحسین ‌دادخواه بازیگران این نمایش هستنذ.

از دیگر عوامل این تئاتر می‌توان به مهدی خشکباری و مریم خطی دستیار کارگردان، ستاره علیزاده منشی صحنه، مهدی خشکباری مدیر اجرایی، سید حسین امام مدیر صحنه، نیلا صیدی طراح لباس، فاطمه روحی گریمور و مسیحا جمیلی عکاس اشاره کرد.

نمایش «همه دزدها که دزد نیستند» از 27 شهریور تا 18 مهر در تماشاخانه اهورا روی صحنه خواهد رفت.

بحران بیکاری انسان را راکد می‌کند
فروش بلیت نمایش «زندانی خیابان دوم» آغاز خواهد شد. این نمایش به نویسندگی نیل سایمون و کارگردانی فائقه محمدزاده است که بر اساس این نمایشنامه ساخته شده است.

در خلاصه این نمایش آمده:
مردی در میانه‌ی میانسالی دچار بحران بیکاری شده و به دلیل فشار ناشی از اتفاقات پیش آمده و پیدا نکردن شغل جدید به تدریج دچار مشکلات روحی و روانی می‌شود؛ در این بین همسر فداکار برای نجات زندگی مشترک تمام تلاش خود را کرده و حتی سعی در بهبود شرایط همسر خود با کمک گرفتن از بستگانش را دارد.

مهدی ‌توکلی ‌نیا، میچکا خدابنده‌لو، روژان ‌رضوانیان، فریبا طاهری، رامتین ‌مقدادی و مریم ناصرخانی بازیگران این نمایش هستنذ.

از دیگر عوامل این تئاتر می‌توان به بهنام سرلک و فرزاد احدی موسیقی، گلنوش بخشی منشی صحنه، مهسا بیات دستیار کارگردان و شهرام زرگر مترجم اشاره کرد.

نمایش «زندانی خیابان دوم» از 22 مهر در تماشاخانه اهورا روی صحنه خواهد رفت.

در انتظار گودو را لری ببینید
فروش بلیت نمایش «در انتظار گودو» آغاز شد. این نمایش به نویسندگی و کارگردانی مازیار لرستانی است که با نیم نگاهی به نمایشنامه ساموئل بکت ساخته شده است، این نمایش با گویش لری تدوین شده.

در خلاصه این نمایش آمده:
استراگون و ولادیمیر زیر درخت در انتظار گودو نشستند و ...

افسر ‌اسدی، امیرعباس توفیقی، آبتین جاوید، محمد ‌آقامحمدی، مصطفی ‌فرهادمهر و مهرزاد عسکری بازیگران این نمایش هستنذ.

از دیگر عوامل این تئاتر می‌توان به ریحانه فلاح دستیار کارگردان، سیاوش سجادی مقدم مدیر اجرایی و دستیار کارگردان، مصطفی جلمبادانی طراح نور، علی ذوالفقاری مجری نور، مصطفی اوجی‌پور طراح پوستر و شقایق عبدالوند عکاس اشاره کرد.

نمایش «در انتظار گودو» از 3 مهر تا 4 آبان در تئاتر شهر روی صحنه خواهد رفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها