سه‌شنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۹
توزیع ۸۰۰۰ جلد کتاب کودک و نوجوان در کتابخانه‌های همدان

همدان - مدیرکل کتابخانه‌های عمومی همدان از توزیع بیش از ۸ هزار جلد کتاب خریداری شده از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در کتابخانه‌های عمومی همدان خبر داد.

عاطفه زارعی امروز در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در همدان اظهار کرد: طبق بررسی‌های انجام شده توسط فرم‌های نیازسنجی چاپی و الکترونیکی و حتی مصاحبه حضوری با اعضا و کتابداران، عمده مراجعان در کتابخانه‌های روستایی، کوچک و مناطق محروم کودکان و نوجوانان هستند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه آموزش و مطالعه باید از کودکی صورت گیرد تا بتواند در تربیت و رفتار اجتماعی فرد موثر واقع شود، تامین منابع برای گروه سنی کودک و نوجوان همواره از اهمیت بالایی برخوردار است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیان اینکه بیش از ۸ هزار جلد کتاب ویژه کودکان و نوجوانان در کتابخانه‌های عمومی توزیع شد، افزود: این کتاب‌ها منابعی از جدیدترین و جذاب‌ترین آثار منتشره پرطرفدار این گروه سنی است.

وی خاطرنشان کرد: کارشناسان همواره به صورت مستمر از کتابخانه‌های سراسر استان بازدید کرده و نیازهای مطالعاتی کتابخانه‌ها را احصا می‌کنند تا باعث رفع نواقص مجموعه‌سازی در کتابخانه‌ها شود.

زارعی با تاکید بر اینکه در کتابخانه‌های شهری عمده نیازهای کاربران مراجع چاپی و الکترونیکی است عنوان کرد: این نیاز اعضای کتابخانه‌ها نیز با ارائه خدمت دانلود رایگان مقالات فارسی و غیر فارسی و همچنین خرید کتاب‌های مرجع و توزیع در کتابخانه‌ها برطرف می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها