شنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۴
انتشار چاپ جدید «سال‌های بی‌حصار»؛ خاطرات نخستین مدیر عامل متروی تهران

چاپ دوم کتاب «سال‌های بی‌حصار»، خاطرات نخستین مدیر عامل متروی تهران به مخاطبان عرضه شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، نگاه ویژه رهبر معظم انقلاب به اهمیت ثبت تاریخ برای جلوگیری از تحریف آن در نسل‌های بعدی را شاید بتوان یکی از دلایل مهم توجه ویژه انتشارات موسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران به مقوله تاریخ شفاهی افرادی دانست که در مقاطع مختلف بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نقشی مهم را ایفا کرده‌اند.

«اصغر ابراهیمی اصل» یکی از این افراد است که جلد اول کتاب خاطرات وی تحت عنوان «سال‌های بی‌حصار» در سال 1401، در قطع رقعی اروپایی و ذیل 664 صفحه توسط انتشارات مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران به چاپ رسید.

مهندس ابراهیمی‌اصل پیش از پیروزی انقلاب اسلامی وارد جریانات مبارزه علیه رژیم پهلوی شده و بعد از آن در سمت‌های مهمی چون فرماندار و استاندار، فعالیت‌های سیاسی و اجرایی خود را ادامه داده و به عنوان یکی از مدیران موفق انقلاب، منشأ اثرات مهمی در دوران مدیریتی مختلف خود بوده است. 

یکی از مهمترین فصل‌های این کتاب (فصل هشتم) به دوران مهم مدیریت ایشان به عنوان نخستین مدیرعامل متروی تهران و احداث این پروژه ملی اختصاص دارد‌‌‌؛ ساخت و راه‌اندازی متروی تهران یکی از بزرگترین کارهای انجام شده بعد از پیروزی انقلاب است.

حال «سال‌های بی‌حصار» با گذشت کمتر از یکسال به چاپ دوم رسیده است و علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را از سایت انتشارات مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران به نشانی «ketabir.com» تهیه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها