سه‌شنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۴
«با مخ توی تاریخ» روانه بازار نشر شد

کتاب «با مخ توی تاریخ؛ تاریخ خنده‌دار خانه و خرت‌وپرت‌هایش» نوشته علی‌اکبر زین‌العابدین با تصویرسازی بابک قریب از سوی انتشارات پرتقال منتشر شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، باورت می‌شود که قدیم‌ها ما توی غار زندگی می‌کردیم، قاتی خرس‌ها؟! یا بالای درخت‌ها، قاتی میمون‌ها؟! باورت می‌شود قدیم‌ها رادیو و تلویزیون‌های ما توی یک کمد بودند، مثل لباس‌ها؟! باورت می‌شود قدیم‌ها حمام‌ها بیرون از خانه‌ها بودند و همه توی حوض، خودمان را با چرک تن همدیگر می‌شستیم؟!
باورت می‌شود...
فکر کردی دارم خانه خودمان را می‌گویم؟ نه جانم! «ما» یعنی همه آدم‌ها یعنی شما هم جزوش هستی. اصلاً چه باورت بشود چه نشود!
 
در این جلد تاریخچه‌ خانه را می‌خوانیم از اولش تا الان: هم خودش هم خرت‌وپرت‌هایش. از آن وقتی که کنار خرس‌ها در غارها زندگی می‌کردیم یا قاطی میمون‌ها بالای درخت. از جعبه‌های چوبی که معلوم نبود یخچال‌اند یا برای بازی قایم‌باشک؟ از زمانی که توی حوض‌های بزرگ به جای حمام‌های امروزی ‌بدن‌مان را با چرک تن همدیگر می‌سابیدیم یا از آن موقع‌ها وقتی توی خانه‌ای تلویزیون بود، صدنفر می‌ریختند روی سروکله‌ هم که برفک تماشا کنند!
 
علی‌اکبر زین‌العابدین، نویسنده این اثر از سال ۱۳۷۷ نوشتن در حوزه کودک و نوجوان را شروع کرده و تاکنون کتاب‌های «از کفش حلزونی تا حمام اتوماتیک»، مجموعه ۱۲جلدی «تاریخ ایران» با عنوان «تاریخ عجیب‌وغریب ایران»، «یک پسر به علاوه کمی پدر»، «ضرب‌المثل‌های تاریخی» و«جام جهانی با بچه‌های ایرانی» به قلم او منتشر شده‌ است.
 
انتشارات پرتقال کتاب «با مخ توی تاریخ؛ تاریخ خنده‌دار خانه و خرت‌وپرت‌هایش» نوشته علی‌اکبر زین‌العابدین با تصویرسازی بابک قریب را در ۱۳۲ صفحه مصور، شمارگان هزار نسخه و به بهای ۱۲۴ هزار تومان منتشر کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها