شنبه ۱۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۳
۲ کتابخانه استان فارس کلنگزنی و افتتاح شد

فارس- دو کتابخانه در شهر مشکان و روستای خسویه در استان فارس طی مراسمی کلنگزنی یا افتتاح افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در شیراز، آیین کلنگ زنی پروژه خیرساز کتابخانه عمومی «زنده یاد حاج اسماعیل داوطلب» شهر مشکان نی ریز در استان فارس، با حضور محمدحسین فیروزی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، فرهاد طهماسبی، نماینده مردم نی‌ریز، استهبان و بختگان در مجلس شورای اسلامی ،یعقوب خسروانی، سرپرست فرمانداری شهرستان، حاج محسن سلیم جواهری، خیر پروژه، مسئولان و خیریان شهرستان نی‌ریز برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس در مراسم کلنگ‌زنی کتابخانه عمومی شهر مشکان نی‌ریز ضمن تشکر و قدردانی از خیر نیک اندیش آقای سلیم جواهری عنوان کرد: امیدوارم بتوانیم به همت خیرین و کمک مسئولین کتابخانه‌ای در شأن مردم مشکان داشته باشیم و در ارائه خدمت به مردم پیشتاز و پیشقدم باشیم.

وی ادامه داد: بعد از اینکه خیر عزیز به تعهدات خود عمل کرد، اداره کل کتابخانه‌ها تلاش خود را برای جذب اعتبارات دولتی خواهد کرد و تجهیز آن را نیز انجام می‌دهد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در ادامه تصریح کرد: تلاش شود از محل اعتبارات سفر استاندار به شهرستان ، مبلغی برای این پروژه در نظر گرفته شود.

همچنین، محسن سلیم جواهری، خیر نیک‌اندیش نی‌ریزی در این مراسم با اشاره به مراحل ساخت کتابخانه عنوان کرد: برای ساخت این کتابخانه مبلغ ۱۶ میلیارد ریال در نظر گرفتیم و انشالله ظرف سه ماه آینده تحویل اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس می دهیم.

پروژه ساخت کتابخانه عمومی «زنده یاد حاج اسماعیل داوطلب» شهر مشکان شهرستان نی‌ریز استان فارس به همت خیران نیک اندیش در هفته دولت ۱۴۰۲ آغاز می شود. این کتابخانه در زمینی به مساحت ۶۵۴ متر و با زیربنای ۲۸۰ متر مربع در دو سال ساخته خواهد شد. با اتمام این پروژه، کتابخانه عمومی شهر مشکان که در حال حاضر در ساختمان استیجاری قرار دارد، به ساختمان جدید منتقل می‌شود.

افتتاح کتابخانه شهید رجایی روستای خسویه زرین‌دشت

در ادامه پروژه‌های کتابخانه‌های عمومی فارس به مناسبت هفته دولت، پنجاه و ششمین کتابخانه روستایی استان فارس با عنوان کتابخانه عمومی شهید رجایی در روستای خسویه شهرستان زرین دشت روز پنجشنبه ۹ شهریورماه با حضور محمدحسین فیروزی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس، محمدجواد عسکری، نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی ، رسول بهمنی، فرماندار و رییس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زرین دشت، ابراهیم خسروی، رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زرین دشت و مردم فرهنگ دوست روستای خسویه افتتاح شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس در آیین افتتاح کتابخانه عمومی شهید رجایی ضمن تبریک هفته دولت عنوان کرد: امروز پس از تلاش زیاد، کتابخانه روستای خسویه به نام شهید رجایی افتتاح شد.

فیروزی ادامه داد: شاهد افتتاح پنجاه و ششمین کتابخانه روستایی، دویست و پنجاه و هفتمین کتابخانه استان فارس و چهارمین کتابخانه عمومی شهرستان زرین دشت هستیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس به خدمات کتابخانه‌های عمومی اشاره کرد و گفت: استان فارس در ارائه خدمات کتابخانه‌های عمومی همواره پیشتاز بوده است. تجهیزاتی که در این کتابخانه استفاده شده است مدرن و بروز است که باعث جذب مخاطب و شادابی فضای کتابخانه می شود.

این مقام فرهنگی تصریح کرد: ساختمان این کتابخانه به همت سعید ایاز، خیر نیک‌اندیش، به مدت ۱۵ سال حق انتفاع در اختیار کتابخانه‌های عمومی استان فارس قرار گرفته است. این کتابخانه در ۱۷۰ مترمربع و با ۱۲۰۰ جلد کتاب دارای بخش های مخزن کتاب، بخش کودک و نوجوان ، سالن مطالعه ، نشریات و ... افتتاح می شود.

فیروزی به نقش مهم کتابخانه های عمومی اشاره کرد و گفت: امیدواریم این کتابخانه با استقبال خوب مردم مواجه شود و شاهد ایجاد یک پاتوق اجتماعی و فرهنگی متفاوت باشیم.

وی به کتابخانه سیار نیز اشاره کرد و گفت: اگر شهرستان همت کند و خودرو کتابخانه سیار را فراهم کند، کار تجهیز و تأمین نیروی انسانی آن را انجام می‌دهیم تا به سایر روستاهای شهرستان خدمات کتابخانه‌ای ارائه دهد.

رسول بهمنی، فرماندار زرین دشت، ضمن گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت عنوان کرد: کتابخانه با نام شهید رجایی مزین شده است. خدا را شاکریم در سطح شهرستان کتابخانه ای با تجهیزات مدرن افتتاح می کنیم.

رییس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان زرین دشت تصریح کرد: تلاش می کنیم اعتبارات ویژه ای برای توسعه و تجهیز کتابخانه های شهرستان اختصاص دهیم و شاهد ارتقای فرهنگ مطالعه ، کتاب و کتابخوانی در شهرستان باشیم.

به گزارش ایبنا؛‌ کتابخانه عمومی شهید رجایی روستای خسویه شهرستان زرین دشت پنجاه و ششمین کتابخانه روستایی استان فارس است. ساختمان این کتابخانه با زیربنای ۱۷۰ مترمربع به همت خیرین نیک اندیش به کتابخانه ها واگذار و این کتابخانه توسط اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس تجهیز شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها