جمعه ۳ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۹
چاپ جدید «به سفارش مادرم» روانه بازار کتاب شد

خراسان‌رضوی - کتاب «به سفارش مادرم» شامل روایاتی داستان گونه پیرامون زائران، موکب داران و خانواده‌های شرکت کننده در پیاده روی عظیم اربعین حسینی است با طراحی جلد جدید از سوی به‌نشر(انتشارات آستان قدس رضوی) روانه بازار کتاب شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در مشهد،کتاب «به سفارش مادرم»، قصۀ آدم‌هاست؛ احوال آدم‌هایی است که با ملیت‌ها و فرهنگ‌های مختلف پا در مسیر پیاده روی اربعین گذاشته‌اند.

این اثر که یکی از متفاوت‌ترین روایت‌ها در بیان پیاده‌روی اربعین محسوب می‌شود به قلم احسان حسینی‌نسب به رشته تحریر درآمده است.

‌مخاطب این کتاب یک مادر است. احسان حسینی‌نسب به سفارش مادرش با جمعی از دوستان عکاس خود به پیاده‌روی اربعین می‌رود. مادری که در آرزوی این سفر بوده؛ مادرِ آرزومندی که وظیفۀ پرستاری از مادرِ پیرش را به عهده دارد و پسرش را راهیِ سفر می‌کند تا به جای او ببیند و برای او روایت کند. حسینی نسب در این سفر با انواع و اقسام زائران با پیشه‌های گوناگون و از کشورهای مختلف گفت‌و‌گو کرده، هر داستان را به قصه‌ای و به روایتی گره می‌زند و ماجراها را تک به تک در بیست و چند روایت خطاب به مادرش می‌نویسد. 

این کتاب در قالب سفرنامه‌ای خواندنی صریح و بدون تعارف، با دقتی هنرمندانه و با تصویرسازی‌هایی ظریف به دنیای درون آدم‌ها سفر می‌کند و خواننده را با کلمه‌ها و سطرهایش در چند ساعت به پیاده‌روی اربعین می‌برد. عکس‌هایی مستند که با مدیریت هنری وهب رامزی و تصاویری از عکاسانی همچون عبدالمجید قوامی، روح‌الله خسروی و شهره بهرامی ضمیمۀ کتاب شده‌اند، روایت‌ها را ملموس‌تر کرده‌اند و به کتاب رنگ و روح و جلای بیشتری داده‌اند.

 نویسنده سعی کرده از نقل حرف‌های کلیشه‌ای و تكراری دور بماند با وسواس لایه‌های درونی شخصیت و زندگی سوژه‌هایش را می‌کاود تا از كودكی یك پروفسور هندی تا فضای خانوادگی رئیس پلیس مسكو به جزییات قابل‌تأمل و نكات عمیقی برسد كه تحول‌آفرین و سرنوشت‌ساز بوده‌اند. هرکدام از این چهره‌های غریبه و گمنام هم برای او یادآور سوژه‌ای در ایران می‌شوند و داستان‌های خواندنی آن‌ها هم به این داستان‌های تازه می‌پیوندد و هزارتویی متنوع از حکایت‌های رنگارنگ و ماجراهای عجیب می‌سازد.

کتاب «به سفارش مادرم» پیش از این در قطع وزیری کوتاه در چهار نوبت با شمارگان 5 هزار نسخه منتشر شده است که چاپ جدید آن با طراحی جلد سعید دین‌پناه و صفحه آرایی کمیل بیک با شمارگان 2 هزار نسخه در قطع رقعی منتشر شده است و با قیمت 150 هزار تومان در فروشگاه‌های کتاب و محصولات فرهنگی انتشارات به‌نشر در مشهد و سراسر کشور و سایت اینترنتی فروش کتاب به‌نشر به آدرس www.behnashr.com در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها