چهارشنبه ۱ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۵
کتابخانه عمومی «شیخ حسین چاهکوتاهی» بوشهر گشایش می‌یابد

بوشهر- مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر از گشایش کتابخانه عمومی شهید شیخ حسین چاهکوتاهی شهر بوشهر در هفته دولت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در بوشهر، حیدر راهب با بیان اینکه کتابخانه عمومی شهید شیخ حسین چاهکوتاهی شهر بوشهر آماده افتتاح و بهره‌برداری است، گفت: این کتابخانه با امکانات مناسب در هفته دولت برای خدمت‌رسانی به مردم افتتاح می‌شود.

وی افزود: این کتابخانه واقع در مقبره شهید شیخ حسین چاهکوتاهی در محله امامزاده شهر بوشهر است که دارای 300 متر مربع زیر بنا است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر گفت: مخزن کتاب، سالن مطالعه، بخش کودک و نوجوان، نشریات، مرجع، دفاع مقدس و استان شناسی از جمله قسمت‌های این کتابخانه عمومی است. عضویت در این کتابخانه تا پایان شهریور ماه رایگان است.

راهب با اشاره به اینکه به منظور تجهیز کتابخانه مذکور از با کیفیت‌ترین امکانات استفاده شده است، تصریح کرد: تاکنون نزدیک به شش میلیارد ریال به منظور راه‌اندازی کتابخانه شهید شیخ حسین چاهکوتاهی هزینه شده است.

به گفتۀ وی، پیش‌تر و در سنوات گذشته نیز در زمینه ایجاد این کتابخانه مذاکراتی شده بود؛ ولی به سرانجام نرسید تا اینکه با رویکرد دولت جدید و همراهی مسئولان فرهنگی و با همکاری فرمانداری بوشهر و اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر این تفاهم انجام شد که این کتابخانه در این مقبره ایجاد شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر یادآور شد: استان بوشهر در حال حاضر دارای 67 باب کتابخانه عمومی نهادی که 21 باب روستایی و 46 باب  شهری و همچنین 10 باب کتابخانه مشارکتی است که بیش از 45 هزار نفر در این کتابخانه‌ها عضویت دارند.

راهب همچنین بیان کرد که عملیات اجرایی احداث کتابخانه‌های عمومی شهرهای آبدان و دوراهک از توابع شهرستان دیر پس از پنج سال توقف، دوباره آغاز شد.

به گفتۀ وی، عملیات اجرایی ساخت کتابخانه عمومی شهر دوراهک در سال 1395 و کتابخانه عمومی آبدان در سال 1397 آغاز شده بود که ساخت هر دو پروژه در سال 1398 متوقف شده بودند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها