یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۱
دفاع از آرمان‌های انقلاب و ارزش‌های دینی، دفاع مقدس است

یاسر احمدوند؛ معاون فرهنگی وزیر ارشاد گفت: حتما دفاع از آرمان‌های انقلاب و ارزش‌های دینی، دفاع مقدس است، چه در مرزهای ایران صورت گیرد چه در هر کجای دنیا اتفاق بیفتد. جنگ علیه ظلم دفاع مقدس است.

یاسر احمدوند، معاون فرهنگی وزیر ارشاد در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ در خصوص ثبت و ضبط خاطرات راویان دست اول جنگ گفت: بنیاد شهید یک کار بزرگی را تحت عنوان مستندسازی آثار مربوط به جنگ را شروع کرده است و آن چیزی که مربوط به جنگ است از اسناد و تصویر حتی ثبت خاطرات پدران و مادران شهدا را جمع‌آوری می‌کند. کار بزرگ و مهمی است و به‌عنوان منبع و مرجع بسیار غنی برای نویسندگان این حوزه استفاده می‌شود که تا سال‌ها از آن بهره ببرند. اما آفرینش و خلاقیت یک ویژگی هنری است که نویسندگان با توجه به این مهم آثار هنری خوب تولید کنند.

احمدوند در خصوص خاطرات آزادگان نیز عنوان کرد: موسسه آزادگان، آثار و روایت را مستند می‌کند. به نظرم ما مشکلی در مستندسازی اسناد و خاطرات نداریم بیشتر در خلق آثار هنری و فرآوری این مستند باید توجه داشته باشیم. به نظرم موضوعات خوب و بکر در این زمینه بسیار زیاد است و نیاز به توجه و تمرکز دارد.

معاون فرهنگی وزیر ارشاد درباره جنگ در خارج از مرزها گفت: حتما دفاع از آرمان‌های انقلاب و ارزش‌های دینی، دفاع مقدس است، چه در مرزهای ایران صورت گیرد چه در هر کجای دنیا اتفاق بیفتد و چه توسط هر مسلمان و آزادی خواهی صورت بگیرد، جنگ علیه ظلم دفاع مقدس است و قابل پرداختن است. طبیعتا مباحث ملی و حماسه‌هایی که ایرانیان در دفاع از ارزش‌های دینی با هدف حراست از مرزهای ما بوده برای ما اولویت دارد و به عنوان ادبیات پایداری محسوب می‌شود. البته برخی از مباحث هم به دلیل مسائل سیاسی و امنیتی امکان پرداختن به آن نیست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها