یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۴
بازدید هیات دیپلماتیک جمهوری صربستان از موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

قائم مقام وزارت امور خارجه صربستان به همراه سفیر این کشور در ایران از موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازدید کردند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ صبح امروز یکشنبه 15 مردادماه 1402، گوران الکسیچ، قائم مقام وزارت امور خارجه صربستان به همراه دراگان تودوروویچ، سفیر این کشور در ایران از موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازدید کردند.

گوران الکسیچ قاٸم‌مقام وزیر امور خارجه‌ صربستان که برای برگزاری دومین دور از رایزنی‌های سیاسی میان ایران و صربستان به تهران سفر کرده است با حضور در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از تالارهای هفتگانه موزه بازدید کرد و در جریان وقایعی که منجر به پیروزی انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و پیشرفت‌های پس از آن شد قرار گرفتند.

در پایان این بازدید آقای گوران الکسیچ در گفتگو با سردار محمدقاسم ناظر، مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ضمن تشکر از میزبانی و هماهنگی این بازدید گفت: این موزه به خوبی تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران در راه کسب استقلال و آزادی را به نمایش گذاشته است.

قائم مقام وزارت امور خارجه صربستان افزود: صربستان نیز مانند ایران تجربه تلخ جنگ را پشت سر گذاشته است؛ بنابراین ما تمامی اقداماتی که ایران برای بازسازی زیرساخت‌ها و اقتصاد کشور پس از جنگ انجام داده است را درک می‌کنیم.
سردار ناظر نیز ضمن تشکر از آقای الکسیچ گفت که امیدواریم همکاری‌های موزه ای میان ایران و صربستان افزایش یابد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها