یکشنبه ۱۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۶
موکب عزاداری «کتاب حسینی» در ساری برپا شد

مازندران - رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی ساری از برپایی موکب عزاداری امام حسین(ع) در بوستان ولایت مرکز استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) از ساری، ابوذر علیزاده اظهار کرد: موکب کتاب حسینی برای تبیین بصیرت عاشورایی از سوی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساری در بوستان ولایت برپا شد.
 
وی افزود: در این طرح برنامه‌هایی مانند معرفی خدمات کتابخانه، مسابقه نقاشی، نمایشگاه کتاب و مواردی از این دست به اجرا درآمد که رده سنی کودک و نوجوان با حضور در موکب کتاب حسینی در برنامه‌ها شرکت کرده و جوایزی را به رسم یادبود دریافت کردند.
 

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی ساری گفت: بصیرت عاشورایی و معرفت حسینی ارکان مهمی هستند که باید در هیئت‌ها و مراسم عزاداری در ایام محرم برای جامعه مطرح شوند و دغدغه‌مندان توجه داشته باشند که مستندات عاشورا و قیام تاریخی امام حسین (ع) به درستی در اختیار نسل جوان و نوجوان جامعه قرار گیرد.
 
وی با بیان اینکه نسل امروز نوجوان و جوانان در فضای هیئت‌های مذهبی و موکب‌های حسینی حضور پیدا می‌کنند، تصریح کرد: باید برنامه‌های متنوعی برای نوجوانان و جوانانی که در موکب‌ها حضور پیدا می‌کنند، برگزار  کنیم و این نیازمندی‌ها به درستی، تبیین و تعریف شوند.
 

علیزاده، هدف از برپایی این موکب را ترویج دین مبین اسلام عنوان کرد و ادامه داد: باید ضروریات و اصول دین در موکب‌های حسینی ترویج شود و اینکه در موکب فقط مراسم عزاداری برگزار شود و سخنی از مکتب اباعبدالله(ع) و ترویج اصول دین نباشد  قابل قبول نیست.

وی خاطرنشان کرد: کتابخانه‌های عمومی مسائل و ضروریات دینی را در قالب مسابقه فرهنگی، هدایا و برنامه‌های متنوع، ترویج می‌دهند که با استقبال کودک و نوجوان همراه بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها