سه‌شنبه ۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۷
«کمی نزدیک‌تر» منتشر شد

خراسان‌رضوی- کتاب «کمی نزدیک‌تر» به قلم شیما اسکافی هنرمند معلول مشهدی توسط انتشارات توان‌قلم روانه بازار کتاب شد.

شیما اسکافی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب (ایبنا) در مشهد، درباره کتاب «کمی نزدیک‌تر» گفت: این کتاب به تکه‌هایی از زندگی‌ خودم اشاره دارد و متشکل از چهار روایت واقعی است که این روایت‌ها بر اساس تجربه زیسته خودم هستند.
 
این هنرمند معلول مشهدی ادامه داد: دو روایت این کتاب مربوط به دوران کودکی و دو روایت دیگر مربوط به بزرگ‌سالی‌ام هستند، «کمی نزدیک‌تر» در واقع نگاهی انتقادی به برخی مسائل اجتماعی نظیر عدم توجه به آموزش تلفیقی دانش‌آموزان دارای نیازهای ویژه، دارد.

اسکافی اظهار کرد: این کتاب موضوعاتی نظیر این مسئله را به شکل یک خاطره که برخاسته از تجربیات کاملاً واقعی من بوده است بیان می‌کند.

این نویسنده با اشاره به داستان آخر این کتاب گفت: «قدرت دوربین‌ها» داستان آخر این کتاب است و به زمانی باز می‌گردد که در یمک موسسه در مشهد کار کردم، در ابتدای حضورم یک فضای تبلیغاتی را راه انداخت و از معلولیت من استفاده کرد اما در عمل وقتی که دوربین‌ها کنار رفتند طورِ دیگری با من برخورد شد و پس از آن که مدتی را دورکاری کردم دیگر با آن موسسه قطع همکاری کردم، اما همین دوره فراز و فرودهای بسیاری داشت که کاملاً در این کتاب آن خاطره را شرح دادم.


به گزارش ایبنا؛ کتاب «کمی‌ نزدیک‌تر» با شمارگان ۱۰۰ نسخه، در قطع پالتویی و ۳۴ صفحه توسط انتشارات توان قلم روانه بازار نشر شده است
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها