دوشنبه ۲ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۹
تبدیل تهدید اهانت به قرآن، به فرصت دعوت مسلمین برای رجوع به قرآن

حجت الاسلام علی تقی زاده رئیس سازمان دارالقرآن در دومین نامه خود به وزیر امور خارجه اهمیت تبدیل تهدید اهانت به قرآن، به فرصت دعوت مسلمین برای رجوع به قرآن را متذکر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) حجت الاسلام علی تقی زاده رئیس سازمان دارالقرآن الکریم در دومین نامه خود به وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اهمیت تبدیل تهدید اهانت به قرآن، به فرصت دعوت مسلمین برای رجوع به قرآن و برخورد قاطع با عاملان اهانت به قرآن را خواستار شد. متن این نامه بدین شرح است:

جناب آقای دکتر امیرعبداللهیان

وزیر محترم امور خارجه جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم؛

از همراهی دستگاه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران خصوصاً وزارت تابعه شما در دولت سیزدهم، با دل‌های سوزان و قلب‌های جریحه دار شده مسلمانان ایران و جهان و در واکنش به موقع و قاطع در مقابل امر پلید اهانت به قرآن کریم در کشور سوئد بسیار متشکریم. امید است واکنش قاطع فعالانه همواره سرلوحه سیاست خارجی دولت‌ها در این انقلاب الهی-مردمی باشد.

واقعیت آن است که غرب، بارها نشان داده با اهانت به مقدسات، میزان حساسیت ما مسلمین را می‌سنجد و از این طریق اهرم‌های فشار خویش را می‌یابد. این اهانت به مقدسات و خصوصاً قرآن کریم، اولین بار نبود که در غرب اتفاق می‌افتاد و اگر درست واکنش نشان ندهیم آخرین بار هم نخواهد بود. چراکه ماهیت این اتفاقات، «پروژه‌ای» ممتد و عامدانه است که اهداف خود از جمله توهین به مقدسات را دنبال می‌کند. لذا همانطور که رهبر انقلاب اشد مجازات برای عامل این جنایت را مورد اتفاق همه علمای اسلام دانستند و تحویل این جانی به دستگاه‌های قضائی کشورهای اسلامی را وظیفه دولت سوئد برشمردند، به شدت و با تاکید خواستاریم در واکنش به تکرار این امر توسط آن ملعون، پیگیری محکومیت و مجازات شایسته وی، به عنوان موضع دستگاه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران عنوان گردد و این مهم از دادگاه‌های بین‌المللی و با استفاده از تمامی ظرفیت‌های حقوقی پیگیری شود.

اکنون بهترین فرصت در دعوت به قرآن، این کتاب الهی است. چنان که رهبری در سال ۹۳ بعد از توهین به مقدسات و ایجاد موج اسلام هراسی، جوانان دنیای غرب را به خواندن قرآن و «مراجعه مستقیم به این کتاب الهی» دعوت کردند. این دعوت، در کنار موضع‌گیری‌های صریح مسئولین ضریب می‌گیرد و مسئولین می‌توانند ضمن مصاحبه‌های گوناگون و بین المللی، با طرح چنین دعوتی این تهدید را به فرصت تبدیل کرده و موجبات آشنایی توده جوانان غربی که تشنه زلال حقیقت هستند را موجب شوند. سازمان دارالقرآن الکریم آماده پشتیبانی و همکاری لازم در راستای این امر مهم می‌باشد.

در پناه قرآن و عترت (ع) محفوظ باشید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها