شنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۲
نکوداشت هنرمندان به همت صندوق اعتباری هنر برگزار می‌شود

دومین آیین نکوداشت هنرمندان ذیل سفر «هفت بحر هنر» با محوریت و مقصد استان گیلان همراه با برگزاری طرح «میلاد»، گرامیداشت جمعی از اهالی فرهنگ و هنر این خطه از کشور برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، در ادامه طرح تکریم و پاسداشت جایگاه، شأن و منزلت اصحاب فرهنگ و هنر کشور، صندوق اعتباری هنر با عنایت به سیاستگذاری و افق‌های ترسیم شده خود در راستای حمایت از اهالی فرهنگ و هنر مورد تأکید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت مردمی، تلاش دارد با برگزاری آیین نکوداشتی ضمن ارج نهادن به تلاش‌ها و مجاهدت فرهنگی و هنری آن دسته از نامداران، هنرمندان و فعالان فرهنگی هنری که در جغرافیای منطقه محل زیست خود از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند، تجلیلی در خور شأن آن‌ها نیز به‌عمل آورد.

براین اساس صندوق اعتباری هنر در دومین گام خود با مشارکت ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها و به بهانه گرامیداشت و اعلام شادباش روز تولد افراد و هنرمندان شاخص که دارای جایگاه ویژه در حوزه های مختلف هنری هستند به نحوی شایسته، تجلیل و قدردانی به‌عمل آورد.  

صندوق اعتباری هنر هدف از این اقدام را الگو سازی برای جوانان، پاسداشت شأن و جایگاه هنرمندان شاخص و نامدار، تأکید بر اینکه در حوزه هنر بازنشستگی وجود ندارد، تعامل مستمر و سازنده با این قشر فرهیخته و... عنوان و معتقد است؛ در اینگونه دورهمی ها که مقرر شده جوانان هنرمند نیز حضور داشته باشند، علاوه بر دیدار چهره به چهره هنرمندان و نامداران که در مسائل اجتماعی به عنوان گروه های مرجع محسوب می شوند، منجر به زمینه سازی برای انتقال تجریبات و الگو پذیری برای این قشر نیز فراهم شود.

در این مراسم که عصر یکشنبه – ۲۵ تیرماه ۱۴۰۲ - در تالار مرکز شهر رشت برگزار می شود؛ علاوه بر هنرمندان ساکن استان گیلان، جمعی از هنرمندان این خطه که متولد این استان هستند و بنا به دلایلی به دیگر شهرهای کشور مهاجرت کرده اند نیز دعوت شده تا در این آئین باشکوه حضور به‌هم رسانند.
 
سال گذشته نیز سفر «هفت بحر هنر» با حضور مسئولان صندوق اعتباری هنر و جمعی از هنرمندان عرصه های مختلف کشور و مدیران شهر خوانسار، در آیینی با شکوه نکوداشت چهره ماندگار خوشنویسی ایران استاد یدالله کابلی خوانساری با عنوان «سماع در سماع» خردادماه ۱۴۰۱ ، در فرهنگسرای خانواده شهر خوانسار برگزار شد از این رو دومین آیین نکوداشت هنرمندان ذیل سفر «هفت بحر هنر» با محوریت و مقصد استان گیلان همراه با برگزاری طرح میلاد، گرامیداشت جمعی از اهالی فرهنگ و هنر این خطه از کشور نیز برگزار می شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها