سه‌شنبه ۶ تیر ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۰
سفارشی کار نکردن، نقطه قوت انتشارات یا زهرا(س) است

برنامه گفت‌وگومحور جلد دوم از تلویزیون اینترنتی کتاب با حضور علی‌اکبر مزدآبادی، مدیر انتشارات یا زهرا(س) و نویسنده کتاب «برادر احمد» و با اجرای میثم رشیدی مهرآبادی پخش شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «برادر احمد» روایت حیات جهادی شهید احمد متوسلیان و با مصاحبه حمید داودآبادی و محمدعلی صمدی و تدوین علی‌اکبر مزدآبادی به رشته تحریر درآمده است.

اکبری درباره زمان انتشار کتاب برادر احمد، گفت: این کتاب از ۲۷اردیبهشت۱۴۰۲ به صورت رسمی حدود ۸۵۰ جلد و غیررسمی ۳۵۰جلد فروش داشته است.

وی در پاسخ به این سوال که انتخاب سوژه کتاب‌ها در انتشارات یازهرا(س) به چه نحوی است، افزود: در انتشارات، موارد خصوصی زندگی شهدا را که اتفاق افتاده است به صورت عام بیان می‌کنیم. بنده سفارشی کار نکردن را نقطه قوت انتشارات می‌دانم و از روی علاقه شخصی خود به حاج احمد، چندین کتاب درباره ایشان کار کرده‌ایم. کسی که در حوزه جنگ کار کند و حاج احمد را بشناسد باید انسان بسیار محکم و سختی باشد که جذب ایشان نشود.

مدیر انتشارات یازهرا(س) در خصوص آثار نوشته شده درباره حاج احمد متوسلیان، بیان کرد: کتاب «می خواهم با تو باشم»بعد از ۴۰ یا ۵۰ هزار جلد چاپ و تمام شده است و قصد داریم ویراست جدیدی از کتاب انجام دهیم. کتاب دیگر، «کاک احمد»  مجموعه نفیسی از عکس های حاج احمد است که من و محمدعلی صمدی عکس‌ها را چاپ کردیم. کتاب «راز احمد» نوشته حمید داودآبادی و کتاب «برادر احمد» ۴ رمانی است که درباره حاج احمد نوشته شده‌اند.

او در ادامه گفت: درباره حاج قاسم سلیمانی هم چهار کتاب قبل از شهادت و دو کتاب بعد از شهادت ایشان نوشته شده است. کتاب «هجوم به تهاجم» و کتاب «نبرد سیدجابر» نوشته عباس میرزایی است که انتشارات یازهرا آن را منتشر کرده است.

این نویسنده درباره ماجرای نوشتن کتاب برادر احمد، اظهار کرد: محمدعلی صمدی در سن ۱۷سالگی با حمید داودآبادی آشنا و وارد بحث مقاومت و ادبیات پایداری می‌شوند و از طریق همین جریان با حاج احمد آشنا می‌شوند و شخصیت حاج احمد آن قدر برایشان گیرایی پیدا می‌کند که تصمیم به جمع‌آوری همرزمان ایشان در منطقه کردستان می‌شوند تا جلساتی را برای آشنایی با شخصیت حاج احمد تدوین کنند. این جلسات در ۶ دوره و اولین جلسه در مهر سال ۱۳۷۵اتفاق می‌افتد و از جایی به بعد این جلسات ناتمام باقی می‌مانند. در سال ۸۸ از آقای حمید داودآبادی شنیدم که این جلسات تشکیل شده است و سال ۹۷ ایشان گزارش‌های این جلسات و کاست‌های آن را در اختیار بنده گذاشتند که با لطف خدا به خروجی منحصر به فردی رسیدیم. اطلاعات به دست آمده در این جلسات بسیار و ۸۰ درصد مطالب این کتاب جدید و نو هستند و در جایی منتشر نشده‌اند.

اکبری در ادامه گفت: در این کتاب به صلابت، خضوع و خشونت منحصر به فرد حاج احمد اشاره شده است و چیزی از شخصیت ایشان مغفول نمانده و حتی حتی موارد کاملا شخصی حاج احمد در کتاب آورده شده است.

وی درباره همکاری خود با انتشارات ۲۷ بعثت، بیان کرد: آن زمان که کتاب آماده انتشار شد جواد کلاته که مدیر انتشارات ۲۷ بعثت و از دوستان بنده هستند پیشنهاد دادند که با یکدیگر به صورت «ناشر همکار» کتاب را به صورت مشترک چاپ کنیم.

این نویسنده درباره دیگر آثار خود، گفت: کتاب «روزگار کاوه» مربوط به  زندگی و خاطرات شهید محمود کاوه، فرمانده ویژه تیپ شهدا است که از صفر تا ۱۰۰ تحقیقات این کتاب با خودم بوده است و دورخوانی آخر آن در حال انجام است. اثری که اکنون در حال انجام آن هستم، کتاب «من و محمود کاوه» که خاطرات سید مجید ایافت با محوریت شهید محمود کاوه است که از سقز سال ۵۸ و ۵۹ تا شهادت ایشان همراهشان بوده و از بزرگان ویژه لشکر شهدا است.

گفتنی است، برنامه جلد دوم هر هفته دوشنبه ها ساعت ۱۸:۰۰به صورت زنده در ketab.tv پخش می شود. علاقه‌مندان می‌توانند این برنامه را در آرشیو پخش تلوبیون مشاهده کنند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها