سه‌شنبه ۶ تیر ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۰
فیلم کوتاه «افسانه کوه ننوک» تولید شد

فیلم کوتاه «افسانه کوه ننوک» تازه‌ترین ساخته محمدرضا مرادی که اقتباس از یک افسانه ژاپنی است، پس از اتمام مراحل تولید در جزیره هرمز، مراحل پس‌تولید خود را پشت سر می‌گذارد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) فیلم کوتاه «افسانه کوه ننوک» به کارگردانی محمدرضا مرادی، نویسندگی محمدرضا مرادی و گلسا غفاری و تهیه‌کنندگی آتنا نعمتیان و محمدرضا مرادی، در انجمن سینمای جوانان ایران تهیه و تولید شد.

فیلم‌نامه «افسانه کوه ننوک» بعد از دو فیلم کوتاه «دوآل‌پا» و «رنگارنگ»، سومین فیلم کوتاه داستانی و اقتباسی مرادی است که براساس افسانه ژاپنی اوبا سوته، رهاسازی یک پیرزن، نگارش شده است و در خلاصه داستان آن آمده است: «شهاب‌سنگی بزرگ به دریای هرمز برخورد می‌کند و به همین دلیل، ماهی‌های آن منطقه تغییر ژنتیک پیدا می‌کنند و دیگر قابل خوردن نیستند و از طرف دولت گروهی مأمور می‌شوند که دریا را ببندد. اهالی از فرط گرسنگی مجبور می‌شوند که به‌صورت پنهانی از دریا ماهی صید کنند؛ ناآگاه از اینکه خوردن این ماهی‌ها ممکن است چه بلایی سرشان بیاورد.»

«افسانه کوه ننوک» هشتمین تجربه کارگردانی محمدرضا مرادی است و این کارگردان، تولید سه فیلم کوتاه دانشجویی «قاب خاطره»، «موبدان معبد پاک» و «فرفره آیت»، انیمیشن کوتاه «تریو قجری»، فیلم کوتاه تجربی «زندگی کاغذی» و دو فیلم کوتاه داستانی و اقتباسی «دوآل‌پا» و «رنگارنگ» را در کارنامه خود دارد.

میلاد اشکالی، تیما تقی‌زاده و زینب گلزاری بازیگرانی هستند که در این فیلم کوتاه فانتزی و علمی‌تخیلی به‌عنوان بازیگران اصلی نقش‌آفرینی کرده‌اند.

تهیه‌کنندگان این فیلم‌کوتاه آتنا نعمتیان و محمدرضا مرادی هستند. کارگردان اثر محمدرضا مرادی، نویسندگان آن محمدرضا مرادی و گلسا غفاری، دستیاران کارگردان ندا منفرد و حسن کوه‌پیکر، مدیر فیلم‌برداری مهدی رضایی، دستیاران تصویر و نور عباس شیرمحمدی، حمیدرضا حسن‌پور، جلال حسنی، مهدی افشاری و حسین دباغ طهماسبی هستند. مدیر صدابرداریِ کار امیر نخجوان، دستیار صدا سید زاهد رئیسی و طراح صحنه و لباس محمدرضا مرادی است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها