پنجشنبه ۱ تیر ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۳
«شفق» دوباره در تهران می‌درخشد

خانه کتاب شفق بعد از توقف فعالیت‌هایش در منطقه سعادت‌آباد، بار دیگر در خیابان ولیعصر تقاطع خیابان زرشت فعالیت خود را از سر خواهد گرفت.

محمدتقی حق‌بین، مدیر خانه کتاب شفق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، با اشاره به تعطیلی این مجموعه از چهار روز قبل در منطقه سعادت‌آباد، گفت: از فروردین‌ماه که مالک اعلام کرد باید ملک را تخلیه کنیم به دنبال فضای مناسبی برای کتابفروشی بودیم و توانستیم در خیابان ولیعصر و تقاطع زرتشت مکان مناسب را پیدا کنیم.
 
وی با بیان اینکه مکان جدید کتابفروشی به مدت 15 سال در اختیار یک رستوران زنجیره‌ای بود، افزود: نکته جالب اینجا است که گاهی شنیده می‌شود که کتابفروشی‌ها، رستوران یا  کافی‌شاپ شده است درحالی که این‌بار یک رستوران به کتابفروشی تبدیل شد.
 
حق‌بین با بیان اینکه این مکان با متراژ ۳۷۰ مترمربع فضای خوبی برای کتابفروشی است، عنوان کرد: مقدمات آماده‌سازی و تجهیز خانه کتاب شفق آغاز شده و در تلاشیم تا پایان تیرماه افتتاحیه دوباره این مجموعه را در کنار کتاب‌دوستان جشن بگیریم.
 
وی در ادامه صحبت‌های خود بر لزوم توجه به نسل جدید کتابفروشی‌ها ازسوی دولت تاکید کرد و گفت: دولت باید با در نظر گرفتن تسهیلات ویژه برای کتابفروشی‌های نوپا شرایط ادامه فعالیت آن‌ها را فراهم کند و به نوعی مراقب حیات آن‌ها باشد، در این حوزه پیگیر قانون حمایت از موسسات فرهنگی در زمینه هزینه‌های جاری آن‌ها مثل آب، برق و گاز باشد.
 
حق‌بین تاکید کرد: نسل قدیم کتابفروشان همه مالک فروشگاه‌های خود هستند و چالش‌های کمتری نسبت به کتابفروشی‌های نسل جدید که اجاره بها پرداخت می‌کنند، دارند؛  بنابراین معتقدم که باید حمایت‌های لازم از آن‌ها انجام شود.

                        
 
وی همچنین از افزوده شدن حدود ۵ هزار مترمربع فضای کتابفروشی در سال  جاری به ویترین کتابفروشی‌های سراسر کشور به همت گروهی از فعالان بخش خصوصی خبر داد.
 
به گزارش ایبنا، خانه کتاب شفق پس از 7 سال فعالیت در منطقه سعادت‌آباد چهار روز قبل به درخواست مالک ساختمان تخلیه و تعطیل شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها