دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۰
فصل جدید «پاتوق مستند» با نمایش «بی‌وتن‌ها» شروع شد

مستند «بی‌وتن‌ها» به کارگردانی حسین شمقدری سوژه فصل جدید برنامه «پاتوق مستند» شد. این برنامه با اجرای محمد شکیبانیا و با حضور مجید تفرشی پژوهشگر و تاریخ‌دان، روز پنجشنبه ۱تیرماه ساعت ۱۷ در سینما سپیده برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) فصل جدید برنامه «پاتوق مستند» که از سال ۱۴۰۱ توسط سازمان سینمایی سوره و درراستای هم‌اندیشی و هم‌افزایی میان مستندسازان و علاقه‌مندان به سینمای مستند راه‌اندازی شده بود، روز پنجشنبه اول تیرماه آغاز به کار می‌کند. 

«پاتوق مستند» که در فصل جدید با مشارکت پخش «رویش» مؤسسه بهمن سبز، سفیرفیلم و شبکه مستند و مرکز مستند سوره برگزار می‌شود، در اولین برنامه به نمایش و نقدوبررسی مستند «بی‌وتن‌ها» به کارگردانی حسین شمقدری و تهیه‌کنندگی محمدحسن مددی می‌پردازد.

این برنامه با اجرای محمد شکیبانیا و با حضور مجید تفرشی پژوهشگر و تاریخ‌دان، روز پنجشنبه ۱تیرماه ساعت ۱۷ در سینما سپیده برگزار می‌شود و حضور برای علاقه‌مندان به سینمای مستند آزاد است. 

مستند «بی‌وتن‌ها» به کارگردانی حسین شمقدری، روایتی از مواجهه مستقیم با اعضای گروهک تروریستی منافقان در حاشیه دادگاه حمید نوری است.

حمید نوری، ۱۸آبان‌ماه سال ۹۸ در زمان ورود به فرودگاه استکهلم سوئد به‌صورتی خشن و غیرقانونی توسط پلیس این کشور بازداشت شد و ۸ ماه نخست بدون هیچ‌گونه امکان تماس با خانواده یا دسترسی کنسولی در شرایطی شبیه به ربوده‌شدن نگهداری شد. این شهروند ایرانی پس از برگزاری ۹۲ جلسه فاقد مؤلفه‌های حق محاکمه عادلانه، به حبس ابد محکوم شد. 

اولین و دومین برنامه «پاتوق مستند» در سال گذشته به‌ترتیب به نمایش و نقدوبررسی مستندهای «زمزمه‌های گمشده در دوردست» به کارگردانی منصور فروزش و مستند «هیچ‌کس منتظرت نیست» به کارگردانی محسن اسلام‌زاده اختصاص داشت.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها