دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۱۰
«درآمدی بر شناخت فرهنگ و هنر ایران» بررسی می‌شود

دومین نشست از دوره آموزشی مطالعات ایران‌شناسی با رویکرد «درآمدی بر شناخت فرهنگ و هنر ایران» با حضور ابوالعلا سودآور در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، دومین نشست از دوره آموزشی مطالعات ایران‌شناسی با رویکرد «درآمدی بر شناخت فرهنگ و هنر ایران» با حضور ابوالعلا سودآور در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود.

این نشست که به بررسی «شاهنامه‌نگاری و نگارگری ایرانی؛ مورد مطالعاتی: شاهنامه دموت» اختصاص دارد، در روز دوشنبه 29 خرداد 1402 از ساعت 16 در ساختمان این گنجینه برگزار خواهد شد.

حضور در این دوره آموزشی برای آن دسته از دوستداران فرهنگ و هنر ممکن خواهد بود که پیش‌تر نام‌نویسی کرده‌اند.

ابوالعلا سودآور، پژوهشگر حوزه هنرهای ایرانی و اسلامی، از ۱۳۶۱ تاکنون عضو کمیته هنرهای اسلامی موزه متروپولیتن و از ۱۳۷۵ تاکنون عضو کمیته مجموعه‌سازی در موزه‌های دانشگاه هاروارد بوده است. او در برگزاری نمایشگاه‌های هنرهای اسلامی و ایرانی در کشورهای گوناگون فعالیت و نقش داشته است. از ابوالعلا سودآور تاکنون کتاب‌های «فره ایزدی»، «هنر درباری ایران»، «دربار ایلخانان» و «بازشناسی استادان هنر در قرن نهم هجری» منتشر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها