شنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۹
برگزاری کارگاه آموزشی «چرم دست‌دوز » در کتابخانه ابن شهرآشوب ساروی

مازندران - رئیس کتابخانه عمومی ساری از برگزاری کارگاه آموزشی «چرم دست‌دوز» در کتابخانه عمومی ابن شهرآشوب ساروی خبرداد.

ابوذر علیزاده در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی «چرم دست‌دوز» در کتابخانه عمومی ابن شهرآشوب ساروی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در ساری، اظهار کرد: کتابخانه‌های عمومی با گستره فعالیت منطقه‌ای و محلی می‌توانند نقش پر رنگی در توسعه کسب و کارهای محلی داشته باشند.
 
وی افزود: هیچ مرکزی به اندازه کتابخانه‌های عمومی، نمی‌تواند شناخت خوبی از وضعیت محیط و منطقه خود داشته باشد.
 
رئیس کتابخانه عمومی ساری گفت: این مراکز با امکاناتی همچون، منابع ارزشمند علمی، فضاهای موجود در کتابخانه، رایانه و مواردی از این دست، می‌توانند به خوبی از کسانی که مشتاق راه‌اندازی کسب و کاری محلی هستند، حمایت کنند.
 
این مسئول تصریح کرد: علاوه بر این، کتابخانه‌های عمومی نقش بسیار مهمی در آموزش، آگاهی‌رسانی و  توانمندسازی افراد دارند.
 
علیزاده ادامه داد: ایجاد، توسعه و حفظ کسب و کارهای محلی، نیازمند اتصال متقاضیان به مربیان، استادان و منابع مورد نیاز است و کتابخانه‌ها می‌توانند مانند پل ارتباطی بین این مولفه‌ها عمل کنند و نقش تاثیرگذاری در این زمینه داشته باشند.
 
وی خاطرنشان کرد: در شهرستان ساری به دنبال شناسایی خدمات و کسب و کارهای ویژه هر منطقه با امکان درآمدزایی با حداقل امکانات برای اعضای کتابخانه‌ها هستیم.
 
این مسئول اظهار کرد: در حال حاضر در چند کتابخانه عمومی در سطح شهرستان این کار انجام شده و برگزاری کارگاه آموزشی «چرم دوزی» برای بانوان عضو کتابخانه در راستای راه‎اندازی کسب و کار کوچک در نظر گرفته شده و به اجرا درآمد.
 
علیزاده افزود: اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ساری در نظر دارد کارگاه‌های هنری و صنایع دستی بیشتری را تا پایان سال در محل کتابخانه برگزار کند و به این طریق بتواند برای راه‌اندازی کسب و کارهای کوچک محلی کمک کند.
 
به گزارش ایبنا، این کارگاه در کتابخانه عمومی ابن شهرآشوب ساروی با حضور بانوان خانه‌دار و با هدف آموزش برای اعضا به اجرا درآمد و مباحث توسط استاد مرتبط برای تمامی شرکت کنندگان تشریح شد و حاضران به صورت عملی کار دوخت کیف پول با چرم طبیعی را انجام دادند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها