شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۸
آیین ثبت ملی قصه‌گویی ایرانی برگزار می‌شود

آیین ثبت ملی قصه‌گویی ایرانی با حضور مفاخر و پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر به کوشش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با مشارکت میراث فرهنگی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کانون پرورش فکری بعد از گذشت ۲۴ دوره برگزاری جشنواره قصه‌گویی در سطح ملی و بین‌المللی، موفق به ثبت ملی قصه‌گویی در پاسداری از میراث ناملموس ایران اسلامی شده است.

پیرو اقدام‌های پاسدارانه کانون پرورش فکری برای قصه‌گویی ایرانی، قرار است در روز سه‌شنبه (۲۳ خرداد ۱۴۰۲) ساعت ۹ و سی‌دقیقه، هم‌زمان با آیین برگزاری مراسم ثبت ملی در ستاد و آغاز فعالیت‌های تابستان در مراکز، با حضور اعضای انجمن قصه‌گویی، قصه‌گویان، پیشکسوتان، مفاخر و هنرمندان استانی جشن گرامی‌داشت برگزار شود.

هم‌چنین این جشن در کانون استان کرمان بر مزار مطهر شهید قاسم سلیمانی «نماد قصه‌های ایثار و مقاوت»، در کانون خراسان رضوی و در حرم مطهر امام رضا(ع) «نماد قصه‌های دینی‌مذهبی» در کانون کرمانشاه در محل طاق بستان نماد «قصه‌های ملی و آیینی» و در یزد در خانه مهدی آذریزدی «پدر ادبیات کودک» و در گیلان به یاد برگزاری اولین جشنواره قصه‌گویی برگزار خواهد شد.

در عین حال، در مراکز فرهنگی‌هنری کانون در سراسر کشور در همان تاریخ و ساعت اعلام‌شده زنگ قصه‌گویی نواخته و مربیان قصه‌گو برای اعضا قصه می‌گویند.

بر اساس این خبر، سخنرانی مدیرعامل کانون، رونمایی از لوح ثبت ملی قصه‌گویی، سخنرانی نماینده میراث فرهنگی، پاسداشت علی خانجانی، نویسنده و پژوهشگر و مصطفی رحماندوست، نویسنده کودک و نوجوان و اولین دبیر جشنواره قصه‌گویی، ارتباط تصویری با استان‌ها، پخش نماهنگ مستند جشنواره، اجرای قصه‌گویی و معرفی و دعوت از رئیس جشنواره بیست‌وپنجم از جمله برنامه‌هایی است که در این آیین برگزار می‌شود.

این آیین در تهران از ساعت ۹ و سی‌دقیقه تا ۱۲ سه‌شنبه (۲۳ خرداد) در سالن شهید بهنام محمدی مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب برگزار می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها