شنبه ۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۱
تفاهم‌نامه همکاری صدا و سیما و اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی همدان منعقد شد

تفاهم‌نامه همکاری بین صدا و سیما و اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی همدان با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی امضا شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در همدان، تفاهم‌نامه همکاری اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان و صدا و سیمای مرکز استان با هدف استفاده از ظرفیت‌های متقابل در راستای  توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتقای سطح مطالعه جامعه منعقد شد. 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان اظهار کرد: یکی از دغدغه‌ها و برنامه‌های جدی کتابخانه‌های عمومی فعالیت‌های تبلیغی، ترویجی و افزایش ضریب نفوذ کتاب و کتابخانه در جامعه است. 

عاطفه زارعی بیان کرد: بدون تردید در این راه صدا و سیما نقش به سزایی ایفا می‌کند و در انتقال اطلاعات بسیار حائز اهمیت است. 

وی با بیان اینکه کتابخانه‌های عمومی ۶۰ نوع خدمت به عموم مردم ارائه می‌دهند، افزود: برای استفاده بهینه از این خدمات و افزایش بهره‌وری، صدا و سیما نقش حائزی اهمیتی دارد. 

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان تصریح کرد: در تمام برنامه‌های فرهنگی و ترویجی کتابخانه‌های عمومی حساب ویژه‌ای بر روی صدا و سیما باز کردند و همواره نیز مورد حمایت قرار گرفتند.

وی ادامه داد: همکاری و تعامل صدا و سیمای مرکز استان همدان با کتابخانه‌های عمومی بسیار دلگرم کننده است و باید از همه دست اندرکاران تقدیر کرد. 

مدیرکل صدا و سیمای مرکز همدان نیز عنوان کرد: امروز که در جنگ رسانه‌ای هستیم، امیدواریم که نصرت خداوند به مانند همیشه شامل حال ما شود و برای پیروزی در این راه نیازمند همکاری و تعامل نزدیک همه دستگاه‌های فرهنگی و رسانه‌ای هستیم. 

کیوان الوندی با بیان اینکه ما خود را جدا از مجموعه کتابخانه و کتابدار نمی‌دانیم، افزود: همواره همکاران من به دنبال این بودند که برای تولید برنامه‌های مختلف پشتیبانی پژوهشی داشته باشند و در این راه قطعاً کتابداران و کتابخانه‌های عمومی می‌توانند کمک بزرگی باشند. 

مدیرکل صدا و سیمای مرکز همدان با اشاره به اینکه شناخت مجموعه اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی از رسانه باعث یک ارتباط دوسویه و سازنده مطلوبی بین دو دستگاه شده است، تصریح کرد: مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همواره از کارشناسان خبره و اهل علم برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی بودند و باعث شده که رویدادهای رسانه‌ای و فرهنگی خوبی در استان در حوزه کتاب و کتابخوانی رخ دهد. 

وی تأکید کرد: صدا و سیمای مرکز همدان آمادگی دارد در راستای منویات مقام معظم رهبری که همواره در حوزه کتاب و کتابخوانی تأکید دارند و در نمایشگاه کتاب نیز مجدداً یادآور شدند؛ برنامه‌های قابل توجه تولید کند. 

الوندی با بیان اینکه مرکز همدان از پایلوت‌های اصلی تولید انیمیشن در کشور است، گفت: در سال گذشته ۴۰۰ دقیقه انیمیشن تولید شده است که همگی توسط مرکز خریداری و در شبکه‌های سراسری پخش شدند. 

وی یادآور شد: در حوزه کتابخوانی نیز این آمادگی وجود دارد تا برنامه‌های مطلوب با همکاری کتابخانه‌های عمومی تولید شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها