چهارشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۰
«اسرار خانواده گری‌استون» منتشر شد

جلد دوم «اسرار خانواده گری‌استون» نوشته مارگرت پیترسن‌هدیکس با ترجمه فرهاد تقی‌پور از سوی انتشارات پرتقال منتشر شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مجموعه دوجلدی «اسرار خانواده گری‌استون» نوشته مارگرت پیترسن‌هدیکس است که به تازگی جلد دوم این مجموعه از سوی انتشارات پرتقال روانه بازار نشر شده است. مجموعه کتاب «اسرار خانواده گری‌استون»، داستانی دنباله‌دار برای نوجوانان درباره اسرار خانواده‌ای است که ابتدا زندگی آرامی دارند؛ اما با اتفاقاتی که در زندگی‌شان می‌افتد، آرامش‌شان بهم می‌ریزد و اسرارشان برملا می‌شود.

جلد اول این مجموعه به نام «سه غریبه در شهر» است. در این داستان این سوال به وجود می‌آید که چه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌چیزی شما را به کسی که هستید تبدیل می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند؟ بچه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های خانوادۀ گری‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌استون فکر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کردند جواب این سؤال را می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دانند.
چِس مراقب خواهر و برادر کوچک‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترش است. اِما عاشق ریاضی است و فین کارهایی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند که در آنها خبره است: رفتارهای احمقانه و دوست‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌داشتنی بودن! آنها خانوادۀ خوشبختی بودند؛ خودشان و مامان تا اینکه خبر دزدیده شدن سه بچه، آنها را در بهت شباهت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های شگفت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌انگیزی که با آنها دارند فرو می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌برد.
 
عنوان جلد دوم این مجموعه «فریبکاران دنیای دیگر» است. مسئله مهم در این جلد زندگی در دو دنیا است. بچه‌های خانوادۀ گری‌استون، چِس، اِما و فین تا پیش از ناپدید شدن مادرشان از وجود آن یکی دنیا چیزی نمی‌دانستند. دنیایی که همه‌چیزش فرق دارد؛ ظاهر این دنیای موازی با دنیای خودشان مو نمی‌زند ولی باطنش زشت و شیطانی است. مادرشان سعی کرد شرایط را درست کند؛ اما نتوانست و در آنجا گیر افتاد.
 
مارگرت پیترسن‌هدیکس، نویسنده آمریکایی است که در سال ۱۹۶۴ به دنیا آمده است. او پنجاه کتاب نوشته؛ اما بیشتر به خاطر مجموعه‌های «فرزندان تاریکی» و «گمشدگان» شناخته می‌شود. مارگریت تاکنون جوایز بسیاری را به خاطر آثار خود به دست آورده است و در گروه پرفروش‌ترین نویسندگان نیویورک تایمز قرار دارد.
 
در بخشی از متن کتاب می‌خوانیم:
«ناتالی به خودش یادآوری کرد والدین اون شبیه پدر و مادر من نیستن. قاضی مامان اونه، نه مامان من. باباش هم می‌خواد فرماندار بشه، نه اینکه ماشین‌های کورسی بفروشه. تازه توی این دنیا زندگی می‌کنه برای همین حتما اینجا روی اون هم تأثیر گذاشته. غیر از این‌ها، پدر و مادر آن‌یکی ناتالی هنوز باهم بودند. مادربزرگش هنوز زنده بود. مادرش هم گم نشده بود.
ناتالی به پوستر آویزان روی دیوار نگاهی انداخت تا این‌یکی تفاوت‌شان را هم یادش باشد. نیمۀ بالایی پوستر روی نیمه پایینی را پوشانده و ناتالی فقط پشت سفید عکس را می‌دید؛ ولی قیافه تهدیدآمیز تمام بچه‌های روی پوستر، حتی خود آن‌یکی ناتالی را به یاد می‌آورد.».
 
انتشارات پرتقال مجموعه «اسرار خانواده گری‌استون» نوشته مارگرت پیترسن‌هدیکس با ترجمه فرهاد تقی‌پور را در دو جلد و شمارگان هر جلد هزار نسخه به بهای هر جلد ۱۱۹ هزار تومان عرضه کرده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها