چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۶
اهتمام ویژه وزارت فرهنگ به حوزه تعظیم و تکریم عترت پیامبر اسلام (ص)

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اختتامیه دومین دوره عهدواره چله مهدویت گفت: زمینه‌سازی برای استقرار جامعه اسلامی به معنای حاکمیت سیره و سلوک مومنانه در همه بخش‌های جامعه، ماموریت محوری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت مردمی به شمار می‌رود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه سه‌شنبه در اختتامیه عهدواره چله مهدویت استان تهران که در آستان شیخ صدوق در شهر‌ری برگزار شد، با بیان اینکه تا زمانی که در همه ابعاد استعداد و آمادگی برای پذیرش سلوک مومنانه وجود نداشته باشند، آرمان تحقق تمدن نوین اسلامی امکان اجرا پیدا نمی‌کند، عنوان کرد: بر همین اساس تمامی برنامه‌ریزی‌های وزارت فرهنگ برای تحقق زندگی سالم و حیات طیبه بر اساس منویات قرآن عزیز و راهنمایی اهل بیت عصمت و طهارت، تحت سرپرستی ولایت مطلقه فقیه بنا شده است.
 
 اسماعیلی اظهار کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت مردمی اهتمام ویژه‌ای به حوزه تعظیم، تکریم و تجلیل عترت پیامبر اسلام (ص) دارد، از سوی دیگر زمینه‌سازی برای استقرار جامعه اسلامی به معنای حاکمیت سیره و سلوک مومنانه در همه بخش‌های جامعه، ماموریت محوری وزارت فرهنگ در دولت مردمی به شمار می‌رود.
 
وی با بیان اینکه امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی، مفهوم پیش برنده‌ای از انتظار  را ارائه کرده‌اند؛به نقطه اشتراک این مفاهیم اشاره کرد و گفت: این مفاهیم زمینه ساز تحول است. از سوی دیگر منتظران مهدی موعود خودشان باید مصلح باشند و زمینه برقراری دولت کریمه را با جهاد، کوشش و تلاش برای استقرار دولت صالحان پدید آورند.
 
وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی؛ انقلاب اسلامی را مقدمه‌ای برای تشکیل دولت جهانی برشمرد و گفت: امام راحل از 60 سال قبل که هدایت و راهبری نهضت اسلامی را آغاز کردند، چشم به دوره طلایی ظهور داشتند. همچنین رهبر عزیز انقلاب در مقدمه بیانیه گام دوم، حرکت در مسیر تحقق جامعه اسلامی را مبنایی برای تحقق تمدن نوین اسلامی و پیوند آن را با عصر ظهور عنوان کردند. امیدواریم در این مسیر به عنوان سربازان سربلند برای تحقق آرمان‌های نهضت اسلامی، امام راحل، رهبر عزیز انقلاب و شهدای عالی مقام به بهترین نحو ممکن انجام وظیفه کنیم.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در راستای حوزه مهدویت؛ که بنیان نظری تشکیل دولت اسلامی و  فلسفه امیدواری به برپایی دنیایی پر از عدل و داد است، عاشقانه در انتظار ظهور امام حاضر هستیم و به نیابت از امام حاضر برای هدایت این نهضت اسلامی دست در دست نایب ایشان قرار داده‌ایم.
 
 این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی شیخ صدوق را به‌عنوان قله حوزه علوم نقلی و حدیثی تشیع توصیف کرد و با اشاره به برپایی باشکوه دومین عهدواره مهدویت در این آستان گفت: برپایی دومین دوره عهدواره مهدویت در این بارگاه نورانی که مامن عشاق اهل بیت عصمت و طهارت است، موجب مباهات و فخر است از سوی دیگر شهر‌ری از کانون‌های تاریخی مکتب اهل بیت (ع) به شمار می‌رود و ستارگان بی‌شماری در طول ادوار مختلف در این فضای نورانی تنفس کرده و به واسطه برکت حضوری آنها امروز این میراث گرانقدر به ما رسیده و تهران به عنوان ام القرای جهان اسلام به حضور چهره‌های تابناکی مثل حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و حضرت شیخ صدوق و بسیاری از ستارگان آسمان مکتب ولایت و امامت منور شده است‌.
 
به گزارش ایبنا؛ به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حاشیه این مراسم، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به افتخار خادمی مسجد مقدس جمکران نائل شد و همچنین از خانواده مرحوم آیت الله ری شهری نیز تقدیر به عمل آمد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها