سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۱
رویداد هنری «باخیش» در زنجان آغاز شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: نخستین دوره سالانه مروری بر آثار سینمای مستند در سینما روشای زنجان با عنوان « باخیش» برگزار می‌شود.

امراله حسنی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در زنجان گفت: نخستین دوره سالانه مروری بر آثار سینمای مستند ایران به میزبانی سینما روشای زنجان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این رویداد هنری از امروز آغاز شده و تا بیست و یکم ماه همین ماه ادامه خواهد داشت، اضافه کرد: در این رویداد هنری 12 اثر برگزیده نمایش داده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه  در جریان برگزاری این رویداد هنری وورک‌شاپ‌های هنری نیز برگزار خواهد شد، اضافه کرد: طبق هماهنگی به عمل آمده این آثار برگزیده در محوطه گنبد سلطانیه برای مخاطبان به نمایش درمی‌آید.

حسنی همچنین از برگزاری مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره استانی فیلم کوتاه زنجان در شهر تاریخی سلطانیه خبر داد و افزود: این برنامه نیز با حضور هنرمندان استانی و کشوری برگزار خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: جشنواره استانی فیلم کوتاه با هدف توسعه و گسترش تولید فیلم های کوتاه فاخر در استان، ترغیب فیلمسازان و هنرمندان نخبه زنجانی به ادامه فعالیت های خود در استان، ارج نهادن به خلاقیت ها و استعدادهای هنرمندان جوان استان برگزار شد.

وی با اشاره به تلاش مجموعه استانی برای افزایش زیرساخت‌های سینمایی در استان افزود: در حال حاضر یک سینما متعلق به بخش خصوصی و یک سینما متعلق به بخش دولتی در استان فعال است، اما با توجه به جمعیت استان در تلاش برای افزایش سالن‌های سینمایی در شهرستان‌ها هستیم.
 
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها