سه‌شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۵
«دارخوین» با دست پُر به نمایشگاه می‌آید/ «عبور از دجله» شاخص‌ترین کتاب‌مان است

مدیر انتشارات دارخوین از حضور این انتشارات در سی‌وچهارمین نمایشگاه کتاب با صد عنوان کتاب چاپ اول و چاپ بیست و دوم کتاب «مجید بربری» به‌عنوان پرفروش‌ترین کتاب این نشر خبر داد.

جان‌مراد احمدی مدیر انتشارات دارخوین اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) درخصوص کم‌وکیف حضور در نمایشگاه کتاب ۱۴۰۲ گفت: برای نمایشگاه امسال صد عنوان کتاب چاپ اولی داریم که یکی از شاخص‌ترین‌های آن کتاب «عبور از دجله» است. این کتاب دهمین عنوان از کارنامه عملیاتی لشکر ۸ نجف اشرف محسوب می شود. «عبور از دجله» توسط ستاد تدوین برنامه عملیاتی لشکر ۸ نجف اشرف و زیر نظر حسین موحدی نجف آبادی تألیف شده است. در این کتاب عملکرد این لشکر در عملیات آبی-خاکی بدر از فرودین ۱۳۶۳ تا پایان اسفند همان سال در ۴۵۶ تدوین شده است.
 
وی ادامه داد: کتاب «پزشکان عملیاتی» یک مجموعه سه جلدی است که گفت‌وگو با پزشکانی است که در جنگ حضور داشته‌اند. هر پزشک یک کتاب برایش تعریف شده است که تحقیق و نگارش آن به عهده مرتضی مسالح بوده است. از دیگر کارهای شاخص دیگر کتاب «فانوس های معابر» است که مجموعه شهدای اطلاعات سپاه استان یزد، چهار محال بختیاری و اصفهان است که در هزار صفحه تدوین شده است.
 
مدیر انتشارات دارخوین با اشاره به آثار پرفروشی که امسال تجدید چاپ شده‌اند گفت: کتاب «محسن ما» روایت همرزمان شهید محسن حججی است که چاپ چهارم آن عرضه خواهد شد. همچنین دو عنوان از مجموعه «سیاوشان سیستان» که به خاطرات ۲۷ شهیدی می‌پردازد که در حادثه خاش لشکر امام حسین(ع) در طی انفجار یک اتوبوس توسط گروه‌های منحرف به شهادت رسیدند. کتاب اول توسط ناهید حسن‌پور و کتاب دوم توسط زینب عطایی به نگارش درآمده‌اند که تجدید چاپ آن به نمایشگاه کتاب ۱۴۰۲ می‌رسد. اثر پرفروش دیگر چاپ چهارم کتاب «آقای مدیر» سیره مدیریتی شهید حسین خرازی است که در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. در غرفه کودکان چاپ دوم «ستاره بارون» و «ماشین گلی بابا» و چاپ دوم «مهندس شهر قشنگ» که اختصاص به شهید شهبازی دارد عرضه خواهد شد.
 
 مدیر انتشارات دارخوین با اشاره به برنامه‌های جنبی این غرفه در سی‌وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب بیان داشت: جشن امضای بیست‌ودومین چاپ کتاب «مجید بربری» را خواهیم داشت که زندگی و خاطرات شهید مجید قربانخانی است که به قلم کبری خدابخش نوشته شده است. همچنین آیین رونمایی از جلد یازدهم کارنامه عملیاتی لشکر نجف در سرای اهل قلم رونمایی انجام می پذیرد. مولفان آثار از جمله نویسندگان کتاب‌های سیاوشان سیستان و مجید بربری یک روز در میان در غرفه حضور خواهند داشت و پاسخگوی علاقه‌مندان کتاب خواهند بود.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها