سه‌شنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۳
کتاب «انتظار فرج» در نمازجمعه تهران معرفی می‌شود

سخنگوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه بیان کرد: در بخش معرفی کتاب این هفته، کتاب «انتظار فرج» نوشته حسین رحمانی تیرکلائی از انتشارات جمکران معرفی می‌‌‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، نمازجمعه این هفته تهران، 19 اسفندماه در مصلی امام خمینی(ره)، به امامت آیت‌الله سیداحمد خاتمی ساعت 10:30 صبح درب‌های مصلی امام خمینی(ره) به روی نمازگزاران گشوده می‌شود و برنامه از ساعت 11 آغاز می شود.

سخنگوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ادامه داد: در بخش معرفی کتاب این هفته، کتاب «انتظار فرج» نوشته حسین رحمانی تیرکلائی از انتشارات جمکران معرفی می‌‌شود.

اندیشه انتظار منجی، تفکری تاریخی در میان اقوام و امم مختلف بوده و انسان در طبیعت و فطرت خود، همواره به شکل‌گیری حیاتی برتر و آرمانی که فاقد تلاطمات مادی و نابسامانی‌های روحی و مادی باشد، امیدوار بوده است. در همین مجرا این اندیشه را به عنوان تفکری مقدس تاکنون حفظ نموده و با اوج گرفتن تمدن مادی و مظاهر افسارگسیختگی و دوری انسان از حقیقت خود، این نیاز و آرمان گرایی فطری، به طور مشهودتری مشاهده می شود. با این همه، کمتر به عامل و موجبات انتظار و موانع آن پرداخته شده و افراد در صدد ایجاد زیرساخت های لازم انتظار در وجود خود بر نیامده‌اند. به همین سبب است که پس از هزاران سال، هنوز بایسته ضروری انتظار شکل نگرفته که به تبع آن، ظهور امام منجی محقق شود.

حجت‌الاسلام نوری تصریح کرد: نگارنده در این اثر به بررسی هر یک از عوامل، موانع و آثار اخلاقی شکل‌گیری فرهنگ انتظار فرج در فصل‌های جداگانه پرداخته است تا چراغ راهی باشد برای کسانی که می‌خواهند هموارکننده مسیر ظهور منجی بشریت باشند. کتاب «انتظار فرج» با 30 درصد تخفیف در غرفه کتاب آدینه واقع در ضلع شرقی شبستان مصلی در معرض انتخاب نمازگزاران است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها