یکشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۶
سامانه خرید از کتابفروشی مصداق حمایت از صنعت نشر است

مدیر کتابفروشی «کتابخانه احمدی» درباره سامانه خرید از کتابفروشی گفت: این سامانه حمایتی است از صنعت نشر به ویژه کتابفروشان که آخرین حلقه این صنعت به شمار می‌روند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، سید‌محمدمهدی فهلیانی، مدیر کتابفروشی کتابخانه احمدی در استان فارس) در گفت‌وگو با روابط‌عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، به وجود سامانه‌های مختلفی که به صورت مجازی کتاب می‌فروشند اشاره و بیان کرد: هرچند این سامانه‌ها کتاب‌ها را با تخفیف عرضه می‌کنند اما نفعی برای کتابفروشی‌ها ندارند؛ از این رو که کتاب را مستقیم از ناشر خریداری می‌کنند. اما سامانه خرید از کتابفروشی رونقی به کتابفروشی‌ها می‌بخشد.
 
او با اشاره به اینکه سامانه خرید از کتابفروشی از حوزه فرهنگ حمایت می‌کند، بیان کرد: این سامانه حمایتی است از صنعت نشر به ویژه کتابفروشان که آخرین حلقه این صنعت به شمار می‌روند. می‌توان گفت کلیت ایده راه‌اندازی چنین طرحی و عملیاتی کردن آن ایده خوبی بود.
 
مدیر کتابفروشی کتابخانه احمدی ضمن بیان اینکه با عضویت در این سامانه از همه ایران مخاطب داشتیم و مشتریان جدید پیدا کردیم، عنوان کرد: با وجود سامانه خرید از کتابفروشی از مخاطبان و کتاب‌دوستان نیز حمایت می‌شود و بهترین فرصت برای آن‌ها است تا کتاب را با بهترین قیمت از کتابفروشی‌های سراسر کشور تهیه کنند.
 
وی با طرح این نکته که به مرور کاستی‌های سامانه خرید از کتابفروشی برطرف و به سامانه‌ای قابل تحسین تبدیل شده است، ادامه داد: در گذشته طرح‌های مختلفی برپا می‌شد که به صورت حضوری انجام می‌گرفت و در آن زمان نیز کتابفروشی‌ها جان دوباره می‌گرفتند؛ اما گاهی ممکن بود تسهیلاتی که از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به خریدار داده می‌شد به دست مخاطب نرسد. ولی فعالیت سامانه خرید از کتابفروشی به گونه‌ای است که این تسهیلات در اختیار کتاب‌دوستان قرار خواهد گرفت.
 
به گزارش ایبنا به  نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران؛ سید‌محمدمهدی فهلیانی ضمن بیان اینکه با وجود این سامانه دسترسی مردم به کتاب افزایش یافته است، گفت: فعالیت این سامانه به صورت شبانه روزی و در تمام ایام سال یکی از مزیت‌های آن محسوب می‌شود. اینکه چند روزی برای فروش حضوری آثار کتابفروشی‌های عضو سامانه خرید از کتابفروشی در نظر گرفته شده است خود نوعی تبلیغ برای آن بوده و مخاطبان بیشتری با این سامانه آشنا خواهند شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها