چهارشنبه ۱۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۳
مسائل فرهنگی و اجتماعی جزو موضوعات کلیدی برنامه هفتم توسعه کشور لحاظ شود

اعضای شورایعالی انقلاب فرهنگی بر ضرورت لحاظ مسائل فرهنگی، اجتماعی، علمی و فناوری در کنار مسائل اقتصادی به‌عنوان موضوعات کلیدی برنامه هفتم توسعه کشور تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در جلسه سه‌شنبه(13 دی‌ماه) شورایعالی انقلاب فرهنگی که به دلیل مصادف شدن با سالروز شهادت سردار قاسم سلیمانی و فراهم شدن امکان حضور اعضا در مراسم گرامیداشت این مناسبت، استثنائاً ظهر سه‌شنبه برگزار شده بود، اعضا از شخصیت عظیم انقلابی، مومن و حکیم شهید سلیمانی که دوستدار امت اسلامی و ملت شریف ایران بود، تمجید و تجلیل کردند.

اولین دستور جلسه، بررسی سیاست‌ها و اولویت‌های فرهنگی، اجتماعی و علم و فناوری در برنامه هفتم توسعه اقتصادی-اجتماعی کشور بود. اعضای شورایعالی انقلاب فرهنگی بر مبنای سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب اسلامی و براساس ماده ۱۰ سند تحول شورایعالی انقلاب فرهنگی که تعیین سیاست‌ها و اولویت‌های فرهنگی، علمی و فناوری در برنامه‌های پنج‌ساله و بودجه سالیانه را بر عهده این شورا نهاده است، تاکید کردند که مسائل فرهنگی، اجتماعی، علمی و فناوری نیز در کنار مسائل اقتصادی جزو موضوعات کلیدی برنامه هفتم توسعه کشور لحاظ شود.

اعضا همچنین مجموعه مسائل مرتبط با برنامه هفتم توسعه را پس از بحث و تبادل نظر، برای بحث‌های تفصیلی‌تر به شورای معین ارجاع دادند.

در ادامه این جلسه گزارش اقدامات دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی که با همکاری سازمان برنامه و بودجه برای تشکیل ۱۰ کارگروه به منظور تدوین احکام برنامه هفتم تشکیل شده بود و نیز گزارش مطالعات عمیق ۲ ساله کارگروه تلفیق حوزه فرهنگ در حوزه مسائل و چالش‌های مرتبط با عرصه فرهنگ ارائه شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها